Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B2 Hatchback

Mirek z Krakowa, 16 lat temu
Rok produkcji 1985
Volkswagen Passat B2 Hatchback 1.6 72KM 53kW 1985-1988 - Oceń swoje auto
Mojego volkswagena passata 1.6 na gaźniku o mocy 70 km nabyłem 4 stycznia 2007 roku.Kupiłem go w bardzo dobrym stanie za okazyjne pieniądze.Kosztował mnie 1200 zł.Gdy go kupiłem miał przebieg 187 tys km a teraz ma 194 tys km. Od tego czasu do dzisiejszego dnia (24 czerwiec 2007 rok.) notowałem w nim wszystkie wymiany.Teraz je napisze:12 styczeń wymiana oleju silnikowego i filtra oleju.17 styczeń wymiana paska rozżądu,paska klinowego,rolki napinającej,pompy wody,płynu chłodniczego.22 styczeń wymiana filtra powietrza i paliwa.13 marzec wymiana świec i kabli zapłonowych,uszczelki pod klawiaturą,regulacja zaworów.19 marzec wymiana oleju w skrzyni biegów,gum osłaniających przeguby,drążków kierowniczych,ustawienie geometrii kół.29 marzec wymiana przednich amortyzatorów.7 kwiecień wymiana płynu hamulcowego,tarcz,klocków,szczęk,bębnów,cylinderków,linki od hamulca ręcznego,łożysk kół tylnych.21 kwiecień wymiana opon letnich 4 sztuki.16 maj wymiana poduszki pod silnikiem.30 maj wymiana urządzenia podciśnieniowego do gaźnika.14 czerwiec wymiana końcowego wydechu.To wymieniłem przez pół roku.Z mojego passacika jestem bardzo zadowolony.Przez całą eksplotację samochód mnie nigdy nie zawiódł.Nie mam zamiaru go sprzedawać.Polecam ten samochód ludziom którzy nie mają dużego portfela i umią coś pogrzebać.Ja wszystkie naprawy wykonuję sam i nigdy nie daje samochodu do mechanika.Dbając o samochód można nim jeździć tanio,przejemnie i bez nerwów.Ok wozik.
1600 na gaźniku, 70 km.Całkiem żwawo i przyjemnie zapycha.Nie jest głośny.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 72KM 53kW [l/100km]

7,6