Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B3 Kombi

Simson, 17 lat temu
Rok produkcji 1991
Volkswagen Passat B3 Kombi 1.8 75KM 55kW 1988-1993 - Oceń swoje auto
Jest to doskonała propozycja dla tych którzy szukają dużego wygodnego i taniego auta. Ja swoim nakreciłęm przez rok 50 tys km i jestem z niego zadowolony. Podejrzewam ze niejedno BMW nie dało by rady a mój portfel by leżał i kwiczał
Przeciętny, trochę za mały silnik do tego samochodu, kupiłem niestety wersję 75 KM a na auto kombi to trochę mało
nie miałem większych problemów, działa dobrze jak na tak stare auto. Pojawiła sie tylko jedna usterka zerwała sie linka zmiany biegów (ale chyba tylko ze starości)
To nie jest auto sportowe ale za to wygodne
Jest dobrze ale dlaczego w każdym VW trzeszczą plastiki!!!!
No tutaj miałem małe przeboje, ale naszczęście nie bolesne dla portfela. Nagrzewnica 60 PLN
Nawet w BMW serii 5 z tych lat jest mniej miejsca z tyłu nie wspominając o najnowszym Passacie, a ten bagażnik to po prostu hangar!!!!
....ale powyżej 100 km/h jest trochę głośno
tak jak już wcześniej pisałem za mały silnik do tego samochodu, co nie jest za dobre pod względem ekonomiczności. Średnie spalanie ok 13,5 litra LPG. Ale to przecież i tak grosze!!!
z drobiazgów to sie nic nie psuje bo w tym aucie nic nie ma zalety wersji CL
podczas roku jak mam to auto nakulałem 50 tys km. Nie było sytuacji w której odmówiło mi posłuszeństwa i nie mogłem jechać dalej (oprócz tej linki zmiany biegów, ale nawet wtedy trasę 200 km przejechał passacik na kołach o własnych siłach). Jedyny problem w moim aucie to to że dość mocno sie grzeje i wiele mądrych głow nie może dojść dlaczego. Części eksploatacyjne są dość tanie występuje bardzo duża liczba zamienników, jednak jeżeli zepsuje sie coś co nie występuje w zamienniku to koszty są dość znaczne (np górny wąż do chłodnicy cena orginału 280 PLN), ale tak jak mówiłem 98% części można kupić w zamienniku.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 75KM 55kW [l/100km]

11,4