Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B4 Kombi

Wiktor, 15 lat temu
Rok produkcji 1995
Volkswagen Passat B4 Kombi 1.8 90KM 66kW 1993-1997 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : ABS niejednokrotnie wybawił mnie z opresji.
Widoczność rewelacyjna, lepiej być nie może.
Bardzo obszerny i duży samochód. Miejsca jest w nim dla każdego, zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów, a może zwłaszcza pasażerów. Po rozłożeniu na płasko tylnych siedzeń mamy prawie ciężarówkę, którą możemy przewozić szafy, łóżka i co sobie tam wymyślimy.
Mam zamontowaną butlę 42 l. Przejeżdżam na niej od 350 do 420 km, w zależności od rodzaju gazu, pory roku i prędkości. Na trasie do Chorwacji i spowrotem (2573 km), gdzie na autostradach jechałem 160 km/h spalił 9 l LPG, co w 2007 r. kosztowało mnie łącznie z benzyną 470 zł w obie strony!!! Trasa licząca 900 km po naszych drogach, to koszt ok. 200 zł, co daje spalanie na poziomie 10 l LPG i nie jest to bynajmniej jazda emeryta :) W normalnej codziennej jeździe, trasa 50%, miasto 50% w tym korki oraz jazda po mieście (Warszawa) spala średnio 11 l LPG. Nigdy nie jechałem w trasie przepisowo 90 km/h więc nie wiem, jakie byłoby spalanie przy takiej jeździe. Ceny przeglądów niskie, a napraw większych nie wykonuję. Te mniejsze naprawy są tanie, z uwagi na wiele zamienników, powszechną dostępność i mnogość wyspecjalizowanych warsztatów w naprawach passatów.
Nigdy mnie nie zawiódł, ani na trasie w Polsce, ani za granicą, ani latem, ani zimą, ani podczas deszczu i kiedy był śnieg po pas.
Najpoważniejszą usterką była wymiana układu wydechowego, ale w samochodzie z 1995 r. to chyba może się przytrafić.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 90KM 66kW [l/100km]

11,0