Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B4 Kombi

W1SN14, 12 lat temu
Rok produkcji 1994
Volkswagen Passat B4 Kombi 1.8 90KM 66kW 1993-1997 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : A właściwie układ kierowniczy, bardzo mi się podoba kierownica i wspomaganie. Nawet na felgach 17 calowych kręci się lekko :-)
Inne : Wewnętrzne rączki od otwierania drzwi szybko się ścierają. W vw to normalne.
Układ elektryczny : Silniczek tylniej wycieraczki
Ogólnie autko bardzo mi się podoba, poprzednim autem był passat, teraz jest passat i wiem że następny też będzie passat. Mimo swojego wieku autko wygląda nadal atrakcyjnie. Z przyciemnionymi szybami, fajnym kołem i obniżonym zawieszeniem nie jedna osoba się oglądnie a przecież to rodzinne kombi :)
To jest kombi więc o rajdowych osiągach nie ma co marzyć, ale silnik jest dość żwawy jak na te 90KM, w trasie też nieźle sobie radzi.
Wszystko by było dobrze gdyby nie fakt że czasem ciężko wrzucić jedynkę.
Zawieszenie i układ taki jak w golfie mk3. Pojeździłem takim i wiedziałem że muszę coś takiego mieć, dla mnie perfekcyjny, malutka kierownica lekko chodzi, wszystko jak najbardziej na plus
Widoczność bardzo dobra nawet z przyciemnionymi szybami.
Jak na ten rocznik jest nieźle, niektóre fordy nowe nie są tak wykonane, jedyny minus za trzeszczące plastiki w bagażniku.
Ogrzewanie dobrze grzeje, ale panel przełączników mógłby wyglądać trochę nowocześniej.
Z tyłu miejsca jest mnóstwo, z przodu też nie ma na co narzekać, o bagażniku już nie wspomnę bo to przecież kombi.
Na sportowym wydechu przy wyższych obrotach ciężko wysiedzieć w środku ale na seryjnym cicho miło i przyjemnie.
Niektóre części można mieć za śmieszne pieniądze zaś inne strasznie drogie. Spalanie na dobrym poziomie chociaż zawsze mogło by być mniejsze.
Nie żałuję żadnej złotówki którą na niego wydałem.
Pare drobiazgów trzeba było zrobić ale przecież autko ma już kilkanaście lat i to jest nieuniknione.
Przy silniku nic nie robiłem, nie dolewałem płynów i oleju, czysty suchy. Wymieniłem jakieś tam czujniki absu i to wszystko, nie było sutuacji żeby samochód odmówił posłuszeństwa.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 90KM 66kW [l/100km]

11,5