Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B4 Kombi

Sławek, 14 lat temu
Silnik 1.9 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 1994
Volkswagen Passat B4 Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW 1993-1997 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : dałem zawieszenie bo po silniku spodziewałem się że jest dobry
Samochód kupiłem jak miał 210 tys. przebiegu (podobno, tyle miał na liczniku), sprowadzony z Niemiec, bezwypadkowy (przynajmniej nikt tego do tej pory nie wykrył). 70 tys. w 3 lata złożyło się na całą ocenę. Ogólnie, jak na swój wiek więcej nie można wymagać. Będę nim długo jeszcze jeździł ...chyba że stanie się niepotrzebny. Chciałbym kiedyś jeszcze trafić na taki egzemplarz, ale obawiam się, że teraz już się tak nie produkuje.
Przy regularnej wymianie olejów, filtrów, właściwym użytkowaniu tej jednostki nie stwarza żadnych problemów. Nigdy nie zawiódł. Olej bierze w normie, wymieniam co 8 tys. dolewając czasami 200 ml (ale to przy przebiegach z przyczepką). Kultura pracy jak to w TDI, dla mnie ok. 90 KM to nie demon mocy ale wystarcza w zupełności.
Krótkie przełożenia, jak dla woła roboczego idealne. Żadnych z nią problemów nie miałem.
Tu daję 4 gdyż samochód co prawda płynie na drodze, ładnie wybiera nierówności ale na ciasnych zakrętach już nie mam takiego 100% zaufania. Cóż, nie jest to zawieszenie wielowachaczowe.
Bardzo dobra. Chciałoby się taką w wielu nowszych samochodach. Mam też Astrę II ale się nie umywa do Paska.
Jest jeden mały mankament: brak regulacji kierownicy w drugiej płaszczyźnie i trudno się czasami dopasować. Ale to może ja mam takie \"skrzywienie\". Poza tym reszta doskonale.
Nie mam klimatyzacji. I to jest jego największa wada. Po za tym poprawnie. Ogrzewanie bardzo dobre, w zimie szybko się nagrzewa i dobrze grzeje. W lecie trochę gorzej z wentylacją, trochę załatwia sprawę szyberdach i elektryczne szyby.
Rewelacyjna przestrzeń we wszystkich przypadkach. Nie wiem gdzie jest lepsza przestrzeń w tej klasie samochodu.
Na niskich biegach słychać charakterystyczny motor diesla, potem lepiej ale od 110 - 120 km/h jest coraz głośniej. Słowem średnie wyciszenie.
Tutaj wiele nowych \"oszczędnych\" samochodów daleko w tyle, no ale to w końcu niewysilony TDI na pompowtryskiwaczach. Od podanych danych spalania tylko odbiega od nich w przypadku zapiętej przyczepki z wysoką plandeką, max. 7,5 l/100km
Bezwypadkowy, dobrze utrzymany Passat B4 TDI musi kosztować, jak na swój wiek. W 2006 r. mnie wyniósł ok 16 tys (z opłatami, z wymianą rozrządu, gotowy do jazdy). Ale naprawdę inwestycja się opłaciła i procentuje do dzisiaj.
Rewelacja. Nigdy mnie nie zawiódł na trasie a robiłem czasami tysiące km w ciągu kilku dni. Oczywiście coś się czaaaasami zdarzy. Wymieniałem: łożysko w tylnym kole, łożyska przy przednich amortyzatorach. Elektryka w drzwiach z racji wieku czasami się przycina. Reszta to materiały eksploatacyjne jak klocki, tarcze hamulcowe, akumulator, amortyzatory tylne.
brak, dodam że trzeba pilnować spraw korozyjnych, z tym że blachy ma takie że nie trzeba panikować jak się coś pojawi.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 90KM 66kW [l/100km]

5,1