Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B4 Sedan

Marian, 18 lat temu
Silnik 1.9 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 1994
Volkswagen Passat B4 Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW 1993-1996 - Oceń swoje auto
Mozna jezdziec jak na automacie od 60 do 130 na 4 bez zadnego problemu. Elegancko nabiera predkosci i ladnie wchodzi w obroty. Nie ma problemu z wyprzedzaniem. Max. predkosc to 175 wiecej nie bylem wstanie sie rozpedzic na polskich drogach.
Czasem jest problem z wrzuceniem 1 ale wystepuje to sporadycznie.
Auto trzyma sie drogi doskonale, nie ma problemu z wchodzeniem w zakrety w duza predkoscia (nie wiem jak w zimie bo mam auto od 4 miesiecy).
Troszeke przeszkadzaja tylnie slupki przy cofaniu ale wiekszego problemu to nie stanow i mozna wkoncu teraz montowac sobie za niewielkia kase czujniki cofania co napewno ulatwi parkowanie dosc dlugiego samochodu.
Dobra klimatyzacja szybko i skutecznie daje siebie rade z zimny powietrzem w aucie (szybko sie nagrzewa) gorzej to wyglada w druga strone choc i tak jest calkiem niezle. Jak puszczasz cieple powietrze to czesto paruja tylnie szyby(nad bagarznikiem). Nie ogranicza to w zaden sposob widocznosci podczas jazdy ale jest dosc denerwujace.
Jesli chodzi o miejsce z przeodu i z tylu jest to pierwsze auto w ktorym ja moge siedziec z przeodu (do konca odsuniete siedzienie) a moj ojciec z tylu za mna (oboje jestemy wysocy) jest naprawde sporo miejsca na nogi a auto jest wysokie miesci bez problemu osoby ok 195cm wzrostu bez obawy ze beda uderzac glowa w dach : )
Bardzo ladnie sprawdza sie zarowno w miescie jak i w trasie. Jesli nie szpanujesz nie palisz gumi itp. to w miescie nie przekroczysz 6,5l na 100 a na trasie do predkosci 140 nie przekroczysz 5,5l. Jesli chodzi o naprawde ekonomiczna jazde to mozna jechac na 4,5l na setke (taki wynik uzyskalem na trasie nei przekraczajac 100km)
Sa auta tansze jesli chodzi o te same roczniki ale wydaje mi sie ze warto troche dolozyc za solidnosc i niezawodnosc tego auta. Od poczatku mojej przygody z samochodami mialem volkswageny i jestem bardzo zadowolony z tych samochodow.
Jedyny drobiazg jaki przychodzi mi na mysl to pekajaca oslona od hamulca recznego (w dwoch mogelach) wystepuja takie same usterki. W niczym to nie przeszkadza ale dosc dziwnie wyglada na pierwszy rzut oka. Jeszcze jedna wada jest to ze dosc czesto pekaja dolne halogeny nie wiem czy spowodowane jest to kiepskimi drogami czy zla budowa tej czesci.
Auta naprawde solidne i dobrze wykonane. Jesli natomias cos bedzie trzeba naprawiac to trzeba sie liczyc na dosc spore ceny jesli chodzi o orginalne czesci (ale chyba nie ma co kombinowac z podrobkami) bo orginalene znow starcza ci na kilka lat.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 90KM 66kW [l/100km]

3,4