Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B5 Kombi

Stryjek, 18 lat temu
Silnik 1.8 T 20V 150KM 110kW
Rok produkcji 1999
Volkswagen Passat B5 Kombi 1.8 T 20V 150KM 110kW 1997-2005 - Oceń swoje auto
Ogólnie uwazam to auto za bardzo fajny samochód, na pewno rozważył bym następny zakup z tej samej stajni, ale drażni mnie dość uboga lista wyposażenia podstawowego i dodatkowego, pomimo że samochód który mam jestv z tzw. pakietem comfortline. Niektórych rzeczy wogóle w Polsce nie można zamówić jak np. Parkotronika, albo sterowania audio w kierownicy, dlatego tez ciekawsza wydaje mi sie skoda superb ( niestety nie ma kombi ) albo bede szukał czegoś wśród japonczyków.
Nigdy mnie nie zawiódł.
Znakomicie zestopniowana, bardziej jak dla lizmuzyny niż sporotowo. Pierwsze dwa biegi bardzo krótkie. W trasie jedzie sie jak automatem niewiele trzeba machać drążkiem zmiany biegów. Znakomity na dalekie podróże.
Moim zdaniem najsłabsza rzecz w tym samochodzie to zawieszenie. Jeżdze tym samochodem od nowości i wymieniłem juz wszystkie wachacze, bardzo delikatne i nie na polskie drogi. Samochód ma miekie zawieszenie przy duzych szybkosciach na lekkich nawet nierównosciach poprzecznych ostro buja góra dół. Dla wrażliwych na chorobę lokomocyjną lub morską nie polecam.
Bez zastrzezeń.
super , naprawde wszystko pod ręką, cięzko mi sobie wyobrazić że może być lepiej
Nieźle, chociaż wydaje mi sie że można było by coś poprawić w tym temacie. nawiew moim zdaniem zbytnio punktowy, mało rozproszony. ale mozna powiedzieć że czepiam się :)
Naprawdę duża fura w środku. Jestem dość dużym, masywnym facetem (185 cm wzrostu ), pamiętam jak szukałem samochodu dla siebie i przymierzałem się do różnych fur. Takie samochody jak Peugeot 406, alfa 166 to wszystko Kanciapy, nieznosze jak dotykam głową do podsufitki w Passacie mam jeszcze dużo wolnego nad głowoą. Jeżdzę wersją kombi,znakomity duzy przestronny bagażnik nie raz się przydał.
Przy dobrych oponach słychać tylko chałas wiatru, Orygnalnie były continentale nie pamietam już modelu ale były kiepskie ( głośne) oceniłem to zmieniając na nokiany NRVi kolosalna róznica na korzyść Nokianów. Oczywiście przy wiekszych predkościach słychac też silnik.
No cóż samochód z tym silnikiem przy ostrej jeździe lubi wychlać, jeżdzę duzo po miescie i do tego dość ostro. Średnio tankuje raz w tygodniu za 240 zł pełen bak to 62 litry. W mieście przy właczonej klimie spala mi około 12 litrów. W trasie przy jeżdzie do 120 km/h 9 litrów/100km. Jezeli jade szybciej niż 140km/h pali tyle samo co w mieście. Nie polecam serwisowania na stacjach autoryzowanych bo zedrą z Was skóre za cześci - średnio 100 % więcej biorą za części niż w najblizszym sklepie.
Uważam że auta VW są za drogie w stosunku do wyposażenia i mozliwości i konkurencji szczególnie samochodów japońskich. Myslę że Volkswagen bazuje dzisiaj bardziej na micie jakim tam marka okryła sie w poprzednich latach, niż na rzeczywistej jakości, choć oczywiście cały czas jest to górna półka.
Właściwie trudno mi co kolwiek napisać. Jeżdzę tym samochodem od nowości od 1999 roku zrobiłem nim 131 000 km i dalej jeździ super, robiłem zawsze regularnie przeglądy żadnych drobnych upiardliwych usterek w nim nie było. Raz po zimie zwariowała instalacja elektryczna jedne zamki centralne sie zamykały drugie tym samym czasie otwierały. Okazało się że miałem dziurawy dywanik od strony kierowcy i resztki sniegu przedostały sie do głównej wiązki elektrycznej która biegnie gdzies w tamtych okolicach i przegnił kabelek. Naprawa trwała pół godziny.
Z powaznych rzeczy to tak jak pisałem powyżej słabe zawieszenie, a moze słabe drogi ? wymienione zostały obydwa wachacze górne i dolne. Ostatnio przestał działac silnik od tylnej wycieraczki, myślałem że to pierdoła ale okazało sie że taki silniczek to z wymianą około 500 zł i nie można zamówić poza siecią dealerską.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 T 20V 150KM 110kW [l/100km]

11,1