Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B5 Kombi

martenia@wp.pl, 13 lat temu
Silnik 2.3 VR5 150KM 110kW
Rok produkcji 1998
Volkswagen Passat B5 Kombi 2.3 VR5 150KM 110kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Karoseria : Mam przetarcie od 3 lat na błotniku i żaden rudy się nie pojawia. Nigdzie nie ma rdzy w aucie 12letnim. W yarisie 8-mio letniej mam kilka parchów rudego na masce (od kamyków).
Układ hamulcowy : Coraz słabiej hamuje. Fakt - nie wymieniałem płynu.
Zawieszenie : Jednak co 2 lata coś się dzieje - może nie trzeba całości wymieniać, tylko jakąś gumę?
Silnik : osprzęt LPG - to najważniejsze, żeby w dobrej stacji zrobić, a nie byle taniej.
Jest elastyczny (ale mam małe porównanie). Posiadam instalację LPG i od momentu montażu auto drżało, dławiło się i nie miało mocy. Wymieniałem dużo części mechanicznych i osprzętu silnika do czasu, jak gazownik wymienił listwę wtryskową gazu. Problemy ustały i już jeżdżę z przyjemnością.
Haczy bieg wsteczny.
Ciężka maszyna. Jak masz łyse opony to i tak ciężko o uślizg. Jak na kombi- mały promień skrętu.
Mam przyciemniane szyby z tyłu, więc po zmroku masakra.
Można się przyzwyczaić do wszystkiego.
Nie możesz ustawić temperatury pomiędzy temp na zewnątrz (jest mróz) a 18 stopni celsjusza. Niestety jest taki przeskok.
DUŻO MIEJSCA
W porównaniu z yarisą słychać silnik - ale to raczej miły dźwięk.
Gdyby nie LPG to bym w skarpetkach poszedł. Dane o spalaniu w LPG
Myślę że już dosyć potaniały. Warto dziesięciolatka kupić. Ale wiemy jakie padła komisy sprzedają - 90 % pojazdów tej marki ma za sobą przykre doświadczenie drogowe zakończone rzemiosłem blacharsko-lakierniczym.
Niezawodne i mało awaryjne. Miałem niezidentyfikowany problem z listwą wtryskową gazu LPG. Mój model jest fabrycznie obniżony, więc się wkurzam na garbach poprzecznych, koleinach i zlodowaciałej brei na środku pasa jazdy. Ogólnie jest dobre auto, jeśli nie ma ukrytej wady, bo żeby ją znaleźć musisz jeździć po \"specjalistach\" którzy na tym modelu silnika się uczą bo jest rzadko spotykany. Ceny są o 30 % wyższe niż przy zwykłej benzynie 1800 cm poj.
Brak. Wymieniałem zawieszenie aluminiowe - ok 700zł dwa lata temu i coś znowu stuka - może to jakaś guma?
Volkswagen Passat B5 Kombi