Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B5 Kombi

Jarek, 5 lat temu
Silnik 2.8 30V 4motion 193KM 142kW
Rok produkcji 2001
Volkswagen Passat B5 Kombi 2.8 30V 4motion 193KM 142kW 1997-2005 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Zawieszenie
Układ hamulcowy : Mógłby mieć mocniejsze hamulce
Inne : W moim przypadku niestety czasami skrzynia lubi szarpnąć, lecz jest to pewnie efekt zużycia
Samochód jest świetny. Silnik ma dostatek mocy, skrzynia w tym przypadku automatyczna (5-biegowy tiptronic) sprawuje sie bardzo dobrze. Wygodny i przestronny, spalanie akceptowalne jak na taką pojemność i moc. Polecam z czystym sercem. Jeżeli ktoś nie szczędzi pieniędzy, a raz na rok jest w stanie wydać troszkę więcej na serwis to polecam.
Pięknie pracujący silnik, bez zastrzeżeń. Dobrze znosi gaz, a przy tym jest bardzo elastyczny i miły dla ucha.
Skrzynia automatyczna pracuje bardzo dobrze, płynnie zmienia biegi, bez jakichkolwiek zastrzeżeń.
Bez zastrzeżeń.
Samochód przypłynął z USA wiec żadnych śladów rdzy.
Ze względów na gabaryty i kombi jednak ciężko czasami wyczuć parkując tyłem.
Ładnie wykończony, czasami coś zatrzeszczy ale czego oczekiwać o wieloletniego samochodu.
Dodatkowe podgrzewane fotele to bajka, mega grzeją. Ogrzewanie jak i wentylacja działają w porządku.
Dużo miejsca, wygodnie.
Wyciszenie jest na dobrym poziomie, przy większych prędkościach słychać jedynie delikatny szum wiatru i mruk silnika.
Tragedii nie ma jeśli chodzi o ceny napraw. Zapewne jak w większości samochodów. Części eksploatacyjne są łatwo dostępne.
Jak dla mnie na ten moment cena jest ok jeśli chodzi o pełen pakiet wyposażenia.
Pojawiały się jakieś drobne problemy, lecz bardziej były to problemy estetyczne.
Nie miałem jakiś większych problemów, które unieruchomiłyby samochód na dłuższy czas. W większości części eksploatacyjne.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.8 30V 4motion 193KM 142kW [l/100km]

12,7