Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B5 Kombi

ARTI, 12 lat temu
Silnik 1.9 TDI 115KM 85kW
Rok produkcji 2000
Volkswagen Passat B5 Kombi 1.9 TDI 115KM 85kW 1998-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik 1.9TDI w opcji ze skrzynia Tiptronik i 115 KM chodzi świetnie.
Układ elektryczny : Problem z kasetami zamków,drobne problemy z elektroniką
Przeniesienie napędu : Przeguby
Karoseria : Mała korozja przy tylnej szybie w kombi
Podsumowując autu jest bardzo wytrzymałe i mało awaryjne.Auto dobrze znosi nasze kiepskie drogi i nie najlepszą jakość naszych paliw.Dużym plusem auta jest dostępność wszystkich części.
Silnik 1.9TDI 115KM jest sprawdzoną i ekonomiczna jednostką,jest bardzo dynamiczny i za razem oszczędny oraz mało awaryjny.
Skrzynia automatyczna serwisowana zgodnie z zaleceniami producenta jest praktycznie bezawaryjna,mam zrobione 279000 km i chodzi super.
Jest bardzo precyzyjny i pewny w prowadzeniu,niestety podatny na zużycia elementów to wszystko przez nasze drogi.
Przeszklenie pojazdu daje dobra widoczność do przodu i tyłu oraz na boki.
Bardzo dobra,duży zakres regulacji fotela kierowcy,regulowana kierownica w pionie i poziomie pozwala wygodnie prowadzić auto.
Wentylacja i ogrzewanie na dobrym poziomie.Bardzo dużo daje klimtronik pozwala utrzymywać stałą temperaturę wnętrza co świetnie wpływa na długą trasę.
Przestrzeń w pasacie to bajka,bardzo dużo miejsca z przodu i tyłu,bagażnik w kombi bardzo duży i ustawny.
Wyciszenie mogło by być na lepszym poziomie ale jest niezłe.
Passat w automacie spisuje się świetnie.Wygoda tego rozwiązania podnosi nieco spalanie auta w granicach 1-1,5l/100 km.
Myślę że stosunek jakości do ceny auta jest na dobrym poziomie.Chociaż mogło by być lepiej
Niezawodność auta można ocenić wysoko na tle innych konkurentów.Czasami psuja się drobiazgi typu:zamki drzwi(tzw.kasety),drobne problemy z elektroniką.
Moje auto ma już przejechane 279000 km i dotąd nie miałem poważnych awarii.Poważniejsza naprawa dotyczyła wymiana przegubów i remontu zawieszenia.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 115KM 85kW [l/100km]

6,8