Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B5 Kombi

Seweryn B;)), 17 lat temu
Silnik 1.9 TDI 130KM 96kW
Rok produkcji 2001
Volkswagen Passat B5 Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Uważam że auto jest świetne. Cena..też nie jest wysoka,jeżeli auto kupimy u zachodnich sąsiadów. U nas ceny windują 10 000 PLN w górę.Komisy cofają liczniki. W niemczech jest zasada, kto ma diesla robi dużo km. Jeżeli ktoś kupi auto z 2001 i ma przejechane mniej jak 160 tyś km, to duże, bardzo duże prawdopodobieństwo że licznik był kręcony.Minusem jest,że auta kradną a firmy ubezpieczeniowe robią z tego tytułu 30% zwyżki przy ubezpieczeniu
z pracy silnika jestem bardzo zadowolony
nie jest to ideał, przy wysokich mrozach biegi wchodzą z małym oporem....oczywiście do momentu rozgrzania auta...później to już bajka
auto dość sztywne, bardzo przyjemne w prowadzeniu ...nawet przy dużych prędkościach
w moim wypadku jest to kombi..więc na tył polecam czujniki cofania..reszta ok
nie jestem expertem w tej sprawie..ale w moim przypadku najlepsze auto jakie miałem..więc na tą klase auta doskonała ergonomia
auto szybko sie nagrzewa, to jest duży plus...minusem przy klimatronicu..na trybie auto, parują szyby.Reszta ok
Duże auto...jednak audi A6 ma więcej miejsca;))
BArdzo przyjemna praca silnika, w środku nie jest głośno...nawet przy dużych prędkościach ..miły szmer;))
kto robi rocznie mniej jak 15000 nie polecam diesla. To nie jest auto do jazdy po mieście..pali mało, ale prawdziwe miłe zaskoczenie czeka nas na trasie.
częstą wadą passata jest zasyfiona turbina..przy przebiegu około 180-200 tyś km, trzeba jechać na czyszczenie, lub wymiane łopatek turbiny. (koszst około 320-400 PLN) Inną wadą passata, (dla pocieszenia dodam że Audi A6 też ) jest elektryka....głównie siada przerywacz..jakieś kontrolki,czasami tylna wycieraczka..reszta ok
w moim przypadku brak!!oby tak dalej;))
Volkswagen Passat B5 Kombi