Lista ocen Volkswagen Passat B5 Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW 1999-2005 (121) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 91 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Przem735
Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW
mimo iż jest tu skrzynia automatyczna, w trasie 62 litry paliwa (taki zbiornik) wystarczają faktycznie na przejechanie 1200km, co z resztą w praktyce sprawdziłem. Co prawda jazda była po autostradzie, przepisowo (nie Polska i nie w Polsce tankowany :( ), w dwie osoby z bagażem, ale fakt jest faktem! W mieście gorzej, zwłaszcza kiedy ma się do czynienia z dużą ilością korków... Jednak to jest idealne auto dla mnie, trochę miasta - mnóstwo trasy!!
~azbaz
Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW
Jak na tak dynamiczne auto spalanie jest znośne. Na mohera pali 5.2/100km normalnie 6.4-7/100km a jak się śpieszę to od 8 w górę. Ceny części są wysokie! A więc utrzymanie auta jest tak naprawdę drogie i nie wynagradza mi tego, ani spalanie, ani dynamika. To jest mój ostatni VW, a na pewno ostatni diesel. No chyba, że wrócę do korzeni i kupie starego Golfa II z silnikiem 1.6 intercoolerem.
~Jozin
Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW
uwaga - będe szczery: zakorkowane miasto - 10L ropy na 100km miasto trasa 50/50 - 8 L ropy na 100km trasa b.spokojnie - 6,2 - 6,5 l/100km trasa \"po polsku\" - 7-7,5 l/100km trasa Praha-Gdynia zrobiona w 9 godzin przez niemcy z predkosciami maksymalnymi jakie to dzielo gebelsów moglo osiagać - 7,5 litra - wynik wg mnie doskonaly nie wierzcie w bujdy ze AVF/AWX spali 5 litrow
~Kowal
Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW
Silnik 1.9 TDI 130KM to bardzo wdzięczna jednostka, spalanie nie jest najniższe w połączeniu z automatyczną skrzynią biegów ale uważam je za dobre(wskazania komputera). Części jest bardzo dużo nowych i używanych a ich ceny są bardzo dobre (komplet klocków + tarcze na przód boscha to niecałe 400zł).
~zaap87
Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW
Kupowałem go ogłupiony sławną teorię \"piątka na sto\". Jednak szybko zweryfikowane. W trasie pali 5,8l/100km przy oszczędnym obchodzeniu się z gazem. w mieście średnia z 1600km (jesień) 8,6l/100km (na felgach 215/55 R17. Silnik zachęca do korzystania z momentu obrotowego, co okupione jest wysokim zuzyciem.
~Adi
Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW
Pełno tego jeździ, więc części bardzo tanie. Natomiast lepiej kupić część oryginalną na szrocie, niż tani zamiennik. Ocenę na ekonomiczność obniżam ze względu na bardzo wysokie spalanie w moim przypadku. No chyba, że to moja wina bo mam ciężką nogę, lub pasek mi się po prostu nie trafił.
~kkorsak@wp.pl
Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW
I tutaj to jego konik! przy skrzyni 6 trasa predkosc 120-130km/h do 5l/100km. przy 160 6,5l, przy 200 to juz wir w baku i 10l. Nie szalec dopoki nie osiagnie min60st.C. po miejscu nie jezdze wcale wiec nie wiem. Naprawy mnie nie spotkaly oprocz wymian exploatacyjncyh,ktorych ceny oceniam na \"srednio\".
~kacusiowe
Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW
Paliwo wręcz idealnie jak na ten rocznik i te technologie. Bak (60l) w cyklu mieszanym starcza przy ekonomicznej jeździe (jazda na biegu, dynamiczne przyspieszanie, \"kręcenie\" do 2tys.) starcza na ok 900-1000km. Części są tanie i łatwo dostępne. Generalnie bezproblemowo i bardzo dobrze.
~Kwaki
Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW
Zużycie ropy dość niezłe. Trasa nawet poniżej 5 można zejść, a do 7 nie doszedłem nawet w mieście (zaznaczam, że nie oszczędzam specjalnie, ale też nie przesadzam z prędkościami). Co do cen serwisowych to niestety trochę kosztuje, zwłaszcza jak przyjdzie do awarii (czytaj wymiany) jakichś części.

Usterki Volkswagen Passat B5

Volkswagen Passat B5 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Andrzej
Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW
Małe zużycie paliwa, mimo iż mam bardzo ciężką nogę auto nie przekracza 8-8,5 l/100 km nawet w mieście. Na trasie zużycie między 6-7 l/100 km. Jak sprawdzałem możliwości to udało mi się zejść do poziomu poniżej 5 l/100 km jako średnie zużycie, nawet przy jeździe w mieście.
Volkswagen Passat B5 Kombi