Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B5 Kombi

bartosz, 6 lat temu
Silnik 1.9 TDI Syncro 130KM 96kW
Rok produkcji 2004
Volkswagen Passat B5 Kombi 1.9 TDI Syncro 130KM 96kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : jazda tym autem zimą to czysta poezja
Zawieszenie
nieprzecietny przecietniak. pasatow jest na pęczki jednak ten ma coś w sobie mimo wielu wad urzeka jednak kupujący musi się liczyć z tym że auta są często powypadkowe napęd nie jest dostatecznie serwisowany a części tylnego zawieszenia nie raz was zaskoczą cenami mimo to prowadzenie auta zimą wyposażenie oraz w moim przypadku jasne wnętrze rekompensuja to komfortowa jazda.
niby nic nadzwyczajnego a niektóre naprawy potrafią zaskoczyć. dla mnie zaskoczeniem był mus opuszczania przedniego loża żeby wyjąć śrubę od banana przedniego zawieszenia. jednak większość napraw jest w stanie przeprowadzić przeciętny Kowalski mając komplet kluczy plaskooczkowych
notoryczne zjawisko skrzyń 6 biegowych w autach powyżej 250 tys to powiększające się luzy dyferencjalu no i klasycznie ta bolesna wymiana dwumasy. znam też przypadek wymiany łożysk w skrzyni którą już huczala i jest to spory koszt. mimo to skrzynia jest bardzo elastyczna i jeździ się przyjemnie. w mieście trzeba się trochę nawajchowac
trwałość przednich wachaczy pozostawia wiele do życzenia. dostęp do maglownicy bardzo problematyczny. koszt wymiany tylnego zawieszenia i dostępność części dramat ... tylne drążki poprzeczne 700 zł sztuką tylko aso górne mocowanie amortyzatora tył 250 zł sztuką tylko aso jakiś dramat do tego silentblocki tylnej belki ... ogólnie warto dołożyć do auta które ma zadbane zawieszenie tylne.
widać wszystko bez problemu parkowanie równoległe nie sprawia problemów nawet w ciasnych przestrzeniach
wszystko w zasięgu ręki więc nie ma się do czego przyczepić
nie ma się do czego przyczepić w aucie jest od groma przestrzeni co mnie zaskoczyło więcej niż w audi nawet jadąc w 5 chłopa. przestrzeń bagażowe jak to w kombii ciężka do wykorzystania.
tu byłem bardzo niemiła zaskoczony ... auto jest po prostu glosne i trzeba się do tego przyzwyczaić. nie polecam ludzia którzy ciągle się wsluchuja w najmniejsze zaskrzypienie auta itp ... mnie wyprowadzają z równowagi przede wszystkim skrzypiace boczki .
nie jest to król ekonomiki ale patrząc przez pryzmat napędu na 4 koła (stałego) jestem miło zaskoczony spalanie ropy na poziomie 7.2 litra w trybie mieszanym to według mnie bardzo dobry wynik. ceny części nie są drogie ( poza tylnym zawieszeniem dwumasem i chorymi cenami listew chromowych drzwi )
jeśli ktoś jest mega przywiązany do jakości wykonania to niech sobie daruję. auto dla przeciętnego Janusza który nie jest zbyt wymagający. warto dołożyć kilka tysięcy żeby kupić zadbany egzemplarz bo doprowadzenie do ładu auta o które ktoś nie dbał może powodować stany lękowe.
nie ma tragedii z pasatem jest jak z dzieckiem czasami mu się zdarzy prychac i kichac ale końcowo nic z tego nie wynika. auto ma problemy z składającym schowkiem. czasami odklejaja się listwy drzwiowe po czym otwarcie drzwi skutkuje ich zniszczeniem. mój egzemplarz ma jakieś problemy z przednimi kierunkowskazami oprawki często potrafią niestykac i kierunkowskazy przestaje świecić przekrecenie oprawki pomaga. wymiana kierunków w lusterkach wymaga nieziemskiej zręcznośći ( gdy się spali wymienia się cały kierunek a nie żarówki Ledy czy coś takiego)
cały pakiet diesel czyli wtryski turbo dwumasy dodatkowo trzeba uważać na napędy różne średnice kół potrafią zrobić mocny młyn w napędzie.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI Syncro 130KM 96kW [l/100km]

7,8