Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B5 Kombi

Bartek, 16 lat temu
Silnik 2.5 TDI 163KM 120kW
Rok produkcji 2005
Volkswagen Passat B5 Kombi 2.5 TDI 163KM 120kW 2003-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Wytrzymały, choć dość mocno obciążany, zważywszy na to że jeździ głownie po trasach w polsce gdzie trzeba mu dość poganiać żeby coś wyprzedzić, rozpędzić się sprawnie.
Zawieszenie : skomplikowane zawieszenie z przodu. Często do naprawy.
Układ elektryczny : drobnostki związane z oświetleniem wnętrza i denerwujące, i drogie usterki oświetlenia drogi.
Ogólnie nie myślę o zmianie auta, a to świadczy o dobrym wrażeniu auta skoro przjechałem nim od nowości dokładnie 281420km. Mam nadzieje pojeździć jeszcze ok 100-150tys, bo najlepszy serwisant jakiego znam stwierdził że silnik wytrzyma jeszcze ok 150-200tys. I kupię... to na co będzie mnie stać. Wszystkim życzę tak udanego auta jak moje.
w porównaniu do poprzedniego mojego auta ... nie ma porównania, ale ogólnie jeździ się bardzo przyzwoicie. Wystarczająco silny, niestety ten warkot czasami jest mało kulturalny, szczególnie na 1 i 2 biegu przy wciskaniu pedału gazu do oporu i jeszcze nie rozgrzanym silniku.
naprawde pochwała. Nie haczy, dobrze dobrane przełożenia, troszeczke boli mnie to że nie automat, bo byłem przyzwyczajony, ale czasami fajnie jest samemu zadecydować o obrotach silnika. A biegów nie zmienia się często bo od 80km\h można przyspieszać całkiem sprawnie na 6tym biegu.
bardzo przeciętny, niestety słów pochwały nie ma. Auto do pięt nie dorasta Audi A8. buja się na zakrętach jakby dopuszczalna w nim prędkość była zbliżona do karawanu. porażka volkswagena. Na trasie jadąc spokojnie jest przyjemnie, ale komfortu odpowiedniego też nie potrafi zapewnić, np wyprzedzająć tira z różnicą prędkości ok 100km\h trzeba kurczowo trzymać stery bo trudne to przeżycie.
wersja kombi ma dość pionowo ustawioną tylną szybe, co za tym idzie da się całkiem przyzwoicie parkować, a dzięki czujnikom parkowania nie mam jak dotąd otarć na zderzakach.
Bardzo łatwo się do wszystkiego przyzwyczaić. Wszystko rozmieszczone logicznie i działa dość precyzyjnie, natomiast fabryczna duża nawigacja chodzi bardzo powolnie, podobny system jest w audi a8 tam nazywa się naviplus i tam sprawuje się doskonale, tytaj za ten mankament odejmuję jedną gwiazdkę.
Niestety jeśli chodzi o klimatyzacje to strasznie niedoskonałe urządzenie, temperatura regulowana co 1stopień, to nie do przyjęcia w aucie z tego rocznika. poza tym chłodzi całkiem dobrze, chociaż brak nawiewów z tyłu troszke pogarsza efekt końcowy chłodzenia, można było rozegrać to lepiej. Ogrzewanie dobre, chociaż tutaj też ujawnia się brak nawiewów z tyłu.
Przestronne auto. W poprzednim moim aucie choć było o 2klasy wyżej sytuowane z przodu nie jest źle, tylko na szerokość jest troche gorzej, za to z tyłu nie ma zbyt wiele miejsca na nogi. długie podróże w 4 dorosłe osoby- mężczyźni wzrost ok 180-190cm, wadze ok 80-120kg i wieku 25-35lat da się wytrzymać, miesiąć temu 1800km z 2postojami na siusiu, czyli jednym pędem w 15,5 godziny, bez uczucia otępienia i zmęczenia i bez bólu głowy.
Nie jest najgorzej, ale mogłoby być ciszej, szczególnie na autostradzie powyżej 150km\h.
Przeglądy tanie, przynajmniej w porównaniu do A8. Naprawy również tanio, wymiana turbo z jej regeneracją 1400 po negocjacjach z ASO. Zużycie paliwa naprawde niskie biorąc pod uwage mase auta ponad 1,5tony. Na trasie od 8l do 11l. W mieście ok 8-9l. Spowodowane to pewnie tym że mam zawsze ten sam styl jazdy i biegi zmieniam przy niskich obrotach. minimalnie na trasie troszke powyżej 6,1litra\100km, szwecja, lato max 110km\h, cały czas autostrada.
Tanie auto, nawet w max wyposażeniu, i naprawde nie jest złe. polecam
psują się pierdoły typu podświetlanie lusterek w podsufitce. mechanizm opuszczania szyby w prawych przednich drzwiach. podgrzewanie fotela kierowcy-wszystko to wymienione na gwarancji.
Zawieszenie z przodu wymieniałem już 6krotnie co daje przebieg na jednym ok 45tys km. Bardzo mnie to denerwuje-duży minus. Poza tym 4krotnie przepalila się żarówka ksenonowa w lewym reflektorze co woła o pomste do nieba patrząć na cenę. Na szczęście ostatnim razem wymieniony cały reflektor i spokój od ponad 100tys km. Jeszcze zastrajkowała turbosprężąrka którą regenerowałem po 180tys km. i Do dzisiaj nie ma w niej śladu oleju. a...i sprężarka klimatyzacji, za którą musiałem zapłacić, po czym okazało się że !!!nowa nie działa!!!- wcale nie chodziło o sprężarke tylko jakąś pierdołe, Dziękuję serwisowi za diagnoze usterki!!

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TDI 163KM 120kW [l/100km]

7,4