Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B5 Kombi

Diaku, 9 lat temu
Silnik 2.5 TDI 163KM 120kW
Rok produkcji 2004
Volkswagen Passat B5 Kombi 2.5 TDI 163KM 120kW 2003-2005 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Auto generalnie jest bardzo dobre, ale silnik kiepski, ale zawieszenie jest na prawdę bardzo dobre
Układ elektryczny
Auto generalnie oceniam dobrze, jest to wół pociągowy jakiego potrzebowałem. Wiele kilometrów na autostradach Europy udowodniło jego solidność i niezawodność.
Silnik pozostawia wiele do życzenia. To Diesel wysokiego ryzyka. Dołożyłem do niego ok 9 000 zł przez 4 lata. Pompa paliwowa stanowi największy problem i koszt. Prędzej czy później jej regeneracja jest nieunikniona. Nie kupiłbym auta z tym silnikiem gdybym wiedział przez co przejdę jeśli chodzi o koszty napraw.
Skrzynia automatyczna działa bardzo dobrze i jestem z niej zadowolony. Polecam jednak wymieniać olej pomimo, iż VW tego nie zaleca.
Bardzo pozytywnie oceniam układ jezdny tego samochodu. Dostarcza komfortu i bezpieczeństwa. Na razie nie miałem też problemów z zawieszeniem, a zrobiłem już 80 000 km.
Kształt auta pozwala na dobrą widoczność i to bez znaczenia gdzie siedzimy. Okna są duże, a lusterka dobrze dopasowane do wielkości samochodu.
Wszystko pod ręką jak przystało na VW.
Czasami klima mogłaby trochę bardziej chłodzić ale jest ok.
To na prawdę duży samochód. Kiedyś wiozłem nim do Niemiec 65" calowy monitor wraz ze stojakiem. Wszystko zmieściło się bez problemów.
Jest ok i nie ma się do czego przyczepić.
Trochę za dużo pali i drobne usterki są uciążliwe. Silnik natomiast jest skomplikowany i bardzo kosztowny jeśli już coś padnie.
Dostajesz to czego oczekujesz za przyzwoite pieniądze.
Bardzo częste i bardzo denerwujące są te usterki. Pomimo, że to najczęściej tylko czujniki lub usterki sporadyczne to na trasie potrafią spowodować przeciąg na spoconych plecach kiedy po raz kolejny widzisz napis abgas werkstatt..
Pompa to była masakra. Auto polecam ale nie z tym silnikiem chyba, że już po remoncie pompy. Kiedy to wreszcie zrobiłem to mogę powiedzieć, że z auta jestem zadowolony.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TDI 163KM 120kW [l/100km]

8,8