Lista ocen Volkswagen Passat B5 (825) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 1147 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Sławek
Sedan 1.6 100KM 74kW
Niestety problemy z zaparowanymi tylnymi szybami to udręka. Na szczęście bardzo rzadko jeżdżę z tyłu. Do pracy dojeżdżam 5 kilometrów i dopiero po połowie drogi silnik jest ciepły, jak dla mnie to dobry wynik! Szkoda tylko ze nie ma jednoczesnego nawiewu na nogi i szybę
~felix
Kombi 1.8 T 20V 150KM 110kW
CO DO CLIMATRONIKA TO PADŁ MI TAKI MAŁY GÓWNIANY MODUŁ W DMUCHAWIE I PRZESTAŁ DZIAŁAC NAWIEW. MUSIAŁEM SPIĄC NA KRÓTKO ŻEBY DZIAŁAŁO I PRZEZ JAKIŚ CZAS DAŁEM RADĘ. KUPIŁEM MODUŁ Z DMUCHAWĄ ( W SERVISIE CHCIELI 650ZŁ , A JA ZAPŁACIŁEM 250 I TEŻ DZIAŁA) OGÓLNIE OK. SZYBKO ODPAROWUJE
~mikesrike
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
Climatronic odwala dobrą robotę, jednak żeby jakieś ciepłe powietrze zaczęło wpływać do wnętrza po odpaleniu auta to trzeba poczekać z dobre pół godziny jazdy, więc jaki jest sens czekania 30 minut na ciepło, skoro po 20 minutach jest już się na miejscu?
~DONEK
Kombi 1.9 TDI Syncro 130KM 96kW
Klimatronic działa wzorowo, w lecie bez problemu jest wstanie w kilka sekund schłodzić wnętrze do wybranej temperatury, a w zimie bardzo szybko jest wstanie nagrzać wnętrze. Na pochwałę zasługuje również wentylowany schowek przed kolanami pasażera:)
~passek 1.8t
Sedan 1.8 T 20V 150KM 110kW
W najgorsze mrozy w aucie robi się szybko ciepło, w upały rewelacyjnie chłodzi climatronic, problem może stanowić czasami nieodpływająca woda w rynienkach podszybia, jak zapuścimy auto, woda może dostawać się do wnętrza i odparowywać z chodniczków.
~mz1976@o2.pl
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
mogło być lepiej...przedniej szybie trudno odparować w całości przez jeden nawiew na środku deski. Zimą marzną mi nogi - coś za mało powietrza ciepłego się tam dostaje. Klimatyzacja działa prawidłowo i nie czuć spadku mocy silnika po jej włączeniu.
~EMI
Sedan 1.9 TDI 130KM 96kW
klimatyzacja jest po prosty rewelacyjna chłodzi świetnie lepiej niż lodówka takiej klimy nie spotkałem jeszcze w żadnym aucie natomiast ogrzewanie gorzej auto długo łapie temperaturę po ok 13 kilometrach dopiero zaczyna dmuchać ciepłym powietrzem.
~fixtg@poczta.onet.pl
Sedan 1.9 TDI 101KM 74kW
klimatronic -zimą błyskawicznie nagrzewa, latem nawet w największy upał doskonale trzyma temperaturę( raz na 2 lata dać do przeglądu , ale tylko do bardzo dobrego ,specjalistycznego warszatu - ) -podrzewane siedzenia - wspaniała rzecz zimą
~Piotr
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
ogrzewanie działa od razu stopniowo się nagrzewa wnętrze i utrzymuje przyjemną temperaturę duży plus za grzane fotele :D, Klima chłodzi od włączenia w kilka-kilkanaście sekund i skutecznie ochładza całe wnętrze.

Usterki Volkswagen Passat B5

Volkswagen Passat B5 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~bronek
Sedan 1.9 TDI 101KM 74kW
troche głosny wentylator nawiewu,ktoś powie że się czepiam,może faktycznie;wkącu auto ma już swoje lata.Klima bez zarzutu,mam klimatronik.Jak się panel zakurzy,to sie klawisze przycinają i niewychodzą,zwykłe czyszczenie pomaga.