Lista ocen Volkswagen Passat B5 (797) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 1174 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Antoni42
Sedan 1.8 T 20V 150KM 110kW
Walneła turbina ale to chyba z mojej winy bo za bardzo go cisnąłem no i łożysko ale po 4 latach użytkowania tylko więc niema problemu nowe turbo kosztuje 8 tysi w serwisie a ja załatwiłem za 2 od znajomego mam 6 tysięcy na małe przeróbki
~Maciek
Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW
Z powaznych usterek to rozlecialo sie sprzeglo, wymiana turbiny, przepustnicy, tylna klapa praktycznie przegnila (ponoc normalne w passatach). Zaznaczam ze samochod mam od nowości tak wiec nie ma mowy o jakims dzwonie ktory byl zle naprawiony.
~niezadowolony użytkownik z białegostoku
Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW
w przeciągu roku eksploatacji (25 tys. km): - wymiana katalizatora !!! - wymiana dwóch zaparowanych lamp przednich !!! - wkręcenie uszczelki w wentylator klimatyzacji (wymiana) !!! - wymiana łącznika układu dolotowego powietrza do klimatyzacji
~Janusz, janusz.maliszewski@wp.pl
Kombi 1.9 TDI 101KM 74kW
Samochód wpada w drgania powyżej 120 km/h, jest to bardzo dokuczliwe i psuje ogólne wrażenie komfortu. Auto było 2 razy w serwisie i za każdym razem usterka nie została naprawiona. Wada ta psuje całą przyjemność z posiadania tego samochodu.
~mintech
Sedan 1.6 100KM 74kW
Najwięcej mnie wyniosła maglownica, ok 500zł plus robocizna, wahacze (na szczęście mam zadbany egzemplarz z oryginalnymi) które trzeba regenerować (koszt w miarę wysoki) lepsze to niz odpowiedniki. Nic większego z wydatków nie miałem.
~Dziubdzius
Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW
wymiana synchronizatora skrzyni biegow,zawor EGR,zacisk tylny,przeplywomierz wymiana,rdza nad szyba przez ktora wlewa sie woda i zalewa kostke pedalu gazu-wynik laweta,rdza blotnika i pod relingami,odpryski na masce od kamyczkow
~Becia
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
nie użytkujemy go długo - od kwietnia - ale za to bardzo często i jak do tej pory jest ok.Przegląd przeszedł bez problemu.Kupiliśmy go już po wymianie rozrządu i remoncie zawieszenia,po wrocławskich dziurach daje radę.
~rock
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
Nigdy mnie nie zawiódł z (na zegarku 335tyś., z czego ja zrobiłem koło 200tyś w 8 lat) ale w silniku wymiana uszczelki pod głowicą i uszczelnienie pompy wtryskowej, wymiana elementów zawieszenia poza tym materiały eksploatacyjne.
~Przem735
Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW
miały miejsce także poważne awarie. padła turbina i zaczyna się odzywać zawieszenie. To pierwsze to zemsta poprzedniego właściciela, jednak TD wymaga przestrzegania pewnych zasad, a zawieszenie... no cóż, Polska i jej dziury!
~Kamil KIELCE
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Wahacze, maglownica, potencjonometr pedału gazu itd.... Szkoda sie rozpisywac. Powiem tak: strasznie załuje ze kupiłem tak stary i podobno niezawodny samochód. Miałem min. fiata, peugeota ale mój passat to kompletne dno.