Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B5 Sedan

~~, 14 lat temu
Rok produkcji 1997
Volkswagen Passat B5 Sedan 1.6 100KM 74kW 1996-2005 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Skomentuj tę usterkę...
Przeniesienie napędu : Skomentuj tę usterkę...
Inne : zimą 2009r zacięły mi się zamki tylnych drzwi, brak mozliwosci otwarcia w żaden sposób, efekt wizyta u mechanika
50km/h na 5. biegu bez szarpnięc, muł do 2400obr, porządnie ciągnie już powyżej 3200obr/min, ale to przecież tylko 1.6 i 8V. 190Km/h osiaga bez wiekszych problemów.
na zimno, przy mrozie ciezko pracuje i trudno wrzucic 1 i wsteczny
super prowadzenie, trzyma jak przyklejony w zakretach, dobre hamulce ale nasze bezdroża skutecznie i szybko wpływaja na zawieszenie:(
przód i boki ok, tył ciężko wyczuć przy cofaniu
ogólnie ok poza jednym drobiazgiem - regulacja reflektorów i podświetlenia zegarów bardzo trudna do ustawienia w czasie jazdy, pokretla zbyt blisko siebie.Regulacja oparcia fotela - lipa
mógłby szybciej sie nagrzewac ale nie ma tragedii:)
mam prawie 200cm i w żadnym aucie nie siedzialo mi sie tak wygodnie, przy maksymalnie odsunietym fotelu kierowcy, pasażer z tylu nie powinien zbytnio narzekac
Mam założona sekwencyjna instalację lpg, na postoju przy zimnym silniku i na zewnatrz slychac troche klekot wtryskiwaczy, w czasie jazdy głosno sie robi powyzej 130km/h.Sporo zalezy od marki opon, polecam michelin energy i pirelli p6 - do 150km/h nie były uciążliwe, bardziej słyszalny byl szum powietrza:D
nie ma sie co oszukiwać, Passat żre, jesli ma się cieżka noge to w miescie zimą spalanie dochodzi do 15L lpg, pb95 12-13L:( przy spokojnej jezdzie średnie spalanie w cyklu mieszanym to lpg ok 10,5L pb 8,5-9L wiec na auto ważące prawie 1,5T to nie tragedia.
drogie auto jeśli chodzi o cene zakupu,
przeguby zewnetrzne, zacinajace sie zamki drzwi tylnych
słabe zawieszenie przednie
Volkswagen Passat B5 Sedan