Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B5 Sedan

Rok produkcji 2000
Volkswagen Passat B5 Sedan 1.6 100KM 74kW 1996-2005 - Oceń swoje auto
Karoseria : Ładna sylwetka nie starzejąca sie mimo upływu lat
Zawieszenie : wahacze przednie
Układ hamulcowy : przy hamowaniu wyrażny zgrzyt tarcz i klocków
Silnik : czasem był kłopot z odpaleniem za pierwszym razem
Jeśli bym się zdecydował na następny samochód to na pewno byłby to passat może inny silnik i na młodszy pewno
Witam Można śmiało powiedzieć że silnik 1.6 jakim jeżdżę nie do końca nadaję się do taj marki ale ocena dobra będzie odpowiednia
Skrzynia biegów bez zarzutu spisuje się bardzo dobrze biegi wchodzą miękko płynnie
To najsłabszy punkt w tym samochodzie.Zawieszenie przednie zupełnie nie nadaje się na nasze dziurawe drogi w miastach na trasie jest już znacznie lepiej samochód doskonale trzyma się drogi zapewniając przy tym dość wysoki komfort jazdy
Trzeba się dobrze wprawić w prowadzeniu tego auta widoczność szczególnie przy parkowaniu mogłaby być lepsza potrzeba czasu zanim się odpowiednio wyczuje jego gabaryty
Nie ma się w sumie do czego przyczepić może poprawiłbym regulację fotela kierowcy ale w sumie jest ok
Super sprawa mocny punkt auta latem świetnie pracuje klima zimą samochód bardzo dobrze ogrzewa wnętrze
To również mocny punkt jazda tym autem na długich trasach to przyjemność dużo miejsca z przodu jak i z tyłu 4 osoby przejadą każdą trasę bez problemowo nie będą odczuwać zmęczenia
Przy większych prędkościach jak 150 km/h i więcej można by spodziewać się czegoś więcej ale i tak jest ok
1.6 pali wcale nie mało zimą 10l to norma latem wiadomo klima pracuje niema bez przerwy więc jak wyjdzie 8 litrów w mieście to sukces mój palił 9 -na trasie 7 litrów przy jeżdzie 120km to dobry wynik naprawy nie są kosztowne chyba że zawieszenie przednie.Jest dużo dobrych zamienników w przystępnej cenie
Jest ok można powiedzieć że można wybieraći przebierać ile się chce przedział cenowy dość szeroki
Praktycznie żadnych usterek może jedna brak oświetlenia w przednich i tylnych drzwiach po stronie kierowcy ale to rzeczywiście drobiazg
Nie zanotowałem takich poza wymianą wahaczy z przodu ale to z winy naszych dróg naprawdę nie miałem na szczęście poważnych kłopotów

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 100KM 74kW [l/100km]

8,7