Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B5 Sedan

Piotr, ponad rok temu
Rok produkcji 1998
Volkswagen Passat B5 Sedan 1.6 100KM 74kW 1996-2005 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Z gracją wybiera wyboje i nierówności.
Całkiem dobre autko, mimo swojego wieku (24 lata). Jestem posiadaczem wersji Trendline w Sedanie, niby przebieg oryginalny potwierdzony przez Niderlandzki wydział ruchu drogowego (180KKm) od pierwszego właściciela, z książeczką serwisowania w ASO. Przez półtorej roku zrobiłem nim 20KKm bez większych przebojów, jeden przegląd przeszedł od razu bez niczego po wymianie opon, a za rok przy kolejnym musiałem wymienić żarówkę od świateł drogowych i rejerstrację na nową, gdzyż ta już zaczęła się sypać. W międzyczasie wymieniałem tylko filtry, olej i opony aha i jeszcze świece zmieniałem z kablami ale zrobiłem to sam więc koszta prawie zerowe. Samochód bardzo wygodny, dość cichy w środku i prosty w obsłudze. W środku nic nie puka i nie stuka, ewentualnie nierówności na drogach lub dremple wybiera wyśmienicie, dość dobrze trzyma się drogi audio (nie wiem czy oryginalne) gra bardzo dobrze. Silnik 1.6 benzynka trochę dużo pali w mieście (do 11 L) lecz w trasie schodzi do ok. 7L. Korozja raczej się go nie ima, jest jedno małe ognisko na masce (kilka cm) i tyle.
1.6 Benzynka starcza na sedana bez przesadnego wyposażenia. Silnik dość dynamiczny, na wszystkich obrotach ciągnie żwawo do przodu. Jednak w mieście trochę dużo pali.
Tu inżynierowie z Wolfsburga zrobili kawał dobrej roboty, bardzo przyjemny 5 biegowy manual, wszystkie biegi wchodzą bez problemu i wręcz to przyjemność zmieniać biegi.
Nic do zarzucenia.
Jak na 24 letnie autko, jedno małe ognisko korozji na masce. Reszta bez śladu rdzy. Do tego ładny zielony kolor.
Widoczność całkiem niezła, jedynie z tyłu czasami problem gdyż nie ma wycieraczki tylniej, i jest to sedan bez kamer parkowania. No i prawe lusterko za małe :(
Wszystko pod ręką, nie trzeba niczego szukać, prosty samochód dla ludu, bez żadnego wydziwiania.
Mimo że nie ma klimy to daje radę, dość szybko nagrzewa się w zimę, nawiewy w dobrych miejscach z szerokim zakresem regulacji. Do tego podgrzewana tylnia szyba.
Przestrzeni jest bardzo dużo, dla pasażerów i kierowcy. Fotele dość wygodne (pół kubełkowe) z wieloma stopniami regulacji.
Lampka od schowka dla pasażera wyjęta prze ze mnie już nie tak łatwo da się spowrotem poskładać. Klamka od schowka odpadła przy mocniejszym pociągnięciu, lecz jest to wszystko naprawialne.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 100KM 74kW [l/100km]

8,8