Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B5 Sedan

DeGe, 8 lat temu
Rok produkcji 2001
Volkswagen Passat B5 Sedan 1.6 102KM 75kW 2000-2005 - Oceń swoje auto
Dużo miejsca, pojemny bagażnik, koszty utrzymania nie wyglądają na ogromne.
Silnik dobry do jazdy bez klimatyzacji (w mieście). Na trasie, jak auto już się rozpędzi - klimatyzacja nie zamula silnika.
Staram się omijać studzienki i dziury, więc liczę na dłuższą wytrzymałość zawieszenia. W mieście trzymam się dozwolonej prędkości, co pozwala wodzieć z daleka niedoskonalości wroclawskich dróg.
Trochę małe prawe boczne lusterko. Jeździłem wcześniej przez kilka tygodni Mercedesem okularem, ktory ma duże prawe lusterko i na prawdę lepsza widoczność. Poza tym brak zastrzeżeń.
Miejsca jest dużo. 4 wysokie osoby mogą z komfortem podróżować. Kolana nie uierają się w nic.
Przy zamkniętych oknach jest cicho.
Jeżdżę tym autem już 5-ty miesiąc. W mieście średie spalanie benzyny 10l/100km. Poza miasto nie miałem okazji wyjechać. Slnik nie jest za mocny, ale daje radę, przyśpieszenie lepsze niż miałem w Lagunie I 1.8. Niestety z właczoną klimatyzacją silnik zamula, ciężko rozwija obroty, trzeba dłużej wytrzymywać sprzęgło, nie ma płynności przy zmianie biegów.
Na pewno ceny są bardziej rozsądne. Wcześniej celowałem w Mercedesa E (okularnik), to w tej samej cenie co Passat spotykałem zaniedbane lub zgnite lub kopcące lub starsze o 3-4 lata samochody.
Pompa wtornego powietrza (pracowała jak glośny odkurzacz). Nie odgrywa ważnej roli w pracy silnika, a kosztuje nowa około 1000 zł. Postanowiłem odłączyć i zaślepić zawór.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 102KM 75kW [l/100km]

Volkswagen Passat B5 Sedan