Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B5 Sedan

GrandeP, 13 lat temu
Silnik 1.8 20V 125KM 92kW
Rok produkcji 1998
Volkswagen Passat B5 Sedan 1.8 20V 125KM 92kW 1996-2000 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Komfortowe, reszta nie wyróżnia się z tłumu.
Silnik : Wyciek oleju
Układ hamulcowy : Pęknięcie przowodów hamulcowych.
Auto dające więcej komfortu niż inne sedany dla ludu, jednak za niewiele więcej wole BMW serii 5 z lepszym wyposażeniem i mniej awaryjne. Passata więcej nie kupię a do 5tki z przyjemnością wrócę.
Dzwięk nawet przyjemny ale tylko do 120 km/h - niestety 4 biegowy automat powoduje, że na autostradzie auto jest nieprzyjemnie głośne. W mieście auto jest elastyczne i zrywne. Czasem słychać delikatny klekot jak jest zimny ale trwa to tylko chwilę. Zalewany Castrolem Edge odwdzięcza się solidną pracą.
Automat bez rewelacji, brakuje jednego biegu powyżej 120 zbyt głośny. Po starcie spod świateł zbyt długo ciągnie na pierwszym biegu, czasami szarpnie.
Świetne zawieszenie, doskonale czuć drogę i bardzo dobrze tłumi nierówności. Założyłem wahacze Febi - niezawodne!
Przód i boki ok. Do tyłu z wyczuciem.
Wszystko na swoim miejcu, przemyślane choć bez rewelacji.
Szybko paruje w deszczu, ale po chwili czołową i boczne szyby są już ok. Trochę gorzej z tylnymi bocznymi.
Przód bardzo dobrze, jechałem z tyłu i bez rewelacji.
Jak już pisałem - powyżej 120 jest tragedia. Przy 170 km/h można darować sobie rozmowę.
Gazu w mieście pali nawet 15 litrów, ale to automat, dużo mieli biegami. W trasie min 10 litrów. Dużo jak na 125 KM zwłaszcza, że podobnie paliła BMka 528 a mocy miała prawie 200 KM.
Drogie części - nie polecam tanich zamienników! Kupiłem tańsze tarcze i klocki, po chwili tarcze były już krzywe a wybracje wykończyły przeguby i łożysko. Naprawa wyniosła 1000 zł.
Przy dużym mrozie problem z otwarciem lub zamknięciem drzwi kierowcy. Jest to bardzo uciążliwe. Czasami wariuje centralny przez moduł komforu. Pękł oring pod chłodniczką oleju - w serwisie oring kosztuje 12 zł ale dostać się do niego - tragedia. Przy uszczelnianiu miski olejowej trzeba zrzucać całe sanki + zbierzność.
Wyciek oleju po pęknięciu oringu pod chłodniczką oleju. Pęknięcie tylnych przewodów hamulcowych.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 20V 125KM 92kW [l/100km]

11,7