Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B5 Sedan

marcel23, 6 lat temu
Silnik 1.8 20V 125KM 92kW
Rok produkcji 1997
Volkswagen Passat B5 Sedan 1.8 20V 125KM 92kW 1996-2000 - Oceń swoje auto
Karoseria : Dobre wyciszenie , jak na samochód z tego rocznika i tej klasy !
Zawieszenie
Układ elektryczny
Inne
Jeżdżę samochodem od 2 lat, zaraz po zakupie założyłem sekwencyjną instalację gazową stag. Samochodem pokonałem nieco ponad 40,000km w tym czasie miałem jedną awarię a dokładnie urwał się napinacz paska wieloklinowego - koszt usterki z naprawą to 150 . pozatym auto dosłownie bez awaryjnie , jezdziłem sporo po polscę , byłem za granicą zawsze bez stresu, koszta eksploatacji ograniczają się tylko do częsci eksploatacyjnych - opony,klocki,płyny oleje. Samochód dobrze wyciszony w środku jak na swoje lata i klasę , bardzo komfortowy. Minusem jest zawieszenie - autko kupiłem z przebiegiem 220 tyś km - bylo jeszcze na oryginalnym zawieszeniu po 10 tyś po naszych drogach zaczęło się odzywać, zostało wymienione na delphi - koszt 1000złotych i sytuacja zaczyna się powtarzać po kolejnych 10 tyś km . Trochę się oczytałem/dowiedziałem i sprawa z zawieszeniem wygląda tak,że zawieszenie wielowachaczowe trzeba wiedzieć jak wymieniać , nie fachowy mechanik poskłada tak ,że problem wraca jak bumerang po kilku/kilkunastu tysiącach km, dlatego na wymiane zawieszenia warto powierzyć osobie znającej temat. Pozatym autko bez awaryjne i tanie . Silnik nie bierze ani grama oleju przy ponad 260 tyś km ! , nie jest to super oszczędna jednostka od 7,5 do 11l pb i od 8,5 do 12 l lpg na 100 km a za to jest wytrzymała i bezproblemowa . Dynamika raczej na średnim poziomie , lubi wysokie obroty i z tego przedziału praktycznie zawsze korzystam podczas wyprzedzania, mimo to autko daje radę i da się nim normalnie jezdzić , bo 1.6 to już całkiem katastrofa w tej budzie. Ogólnie polecam,. najważniejsze to kupic zadbany egzemplarz ze zdrowym silnikiem .bo sporo trupów w których głowice pracują jakby ktoś wrzucił kilo gwozdzi , mówiąc ,że te silniki tak mają ! Sprawny silnik 1.8 czy 1.8t chodzi cicho i nie wydaje ,żadnych niepokojących dzwięków . Gdybym miał jeszcze raz kupić ten samochód napewno rozglądał bym się za wersją 1.8t ze względu na lepsze osiągi pozdrawiam.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 20V 125KM 92kW [l/100km]

12,0