Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B5 Sedan

Nautilius, 11 lat temu
Silnik 1.8 T 20V 150KM 110kW
Rok produkcji 2003
Volkswagen Passat B5 Sedan 1.8 T 20V 150KM 110kW 1996-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : dynamika silnika zaskakuje. Niby 150Km to nie jest niewiadomo jak dużo, ale auto przyspiesza zaskakująco dobrze
Zawieszenie : wiadomo...
Z całą pewnością w latach kiedy był produkowany, passat b5fl był najlepszym samochodem w swojej klasie. Byłem wielkim przeciwnikiem teorii tego typu, ale trzeba przyznać ze naprawdę jest najlepiej przemyślany. Nie ma żadnych większych minusów, czego w żadnym wypadku nie można powiedzieć o konkurencji
Fantastyczny silnik, śmiem twierdzić że najlepszy 1.8 w swojej klasie. Jeździłem wcześniej Hondą Accord z silnikiem 1.8 vtec. niby tylko 14KM różnicy (Accord miał 136KM), ale różnica kolosalna. Passat przyspiesza dużo lepiej i szybciej wkręca się na obroty. Silnik pracuje cicho i jest bardzo elastyczny
Typowa dla grupy VW mała gałka zmiany biegów z krótkim skokiem i wielką precyzją. zmiana biegów w tym aucie to naprawdę przyjemność
Słynne usterkowe wielowachaczowe zawieszenie ma swoją jedna ogromną zaletę - samochód idzie jak po sznurku - trzyma się drogi perfekcyjnie
Tutaj passat nie ma wielkiego pola do popisu - widoczność jest słaba zarówno do przodu jak i do tyłu, ale to w tym segmencie norma.
Niby wszystko OK, ale w ilości przycisków niepotrzebnych kompletnie można się pogubić (w mojej wersji wyposażenia jest climatronic, fabrczyne wbudowane radio vw i zmieniarka vw). Kompletnie bez sensu i, jak podejrzewam. zrobione dla picu - żeby wyglądało jak w samolocie. Niestety, ale guziki są małe, łatwo trafić w niewłaściwy. poza tym materiały nie są najlepsze - każdy egzemplarz ma łuszczący się materiał, widoczny szczególnie na drzwiach kierowcy. Psuje to bardzo wizerunek samochodu. Poza tym zegary czytelne, raczej wszystko na swoim miejscu.
Żadnych problemów z wentylacją i ogrzewaniem
Passat w tej kategorii zaskakuje. bagażnik jest naprawdę ogromny. miejsca zarówno z przodu jak i z tyłu sporo.
W środku cisza i spokój. Podróż tym autem nie męczy w związku z tym.
11-12l/100km w mieście przy tych gabarytach i przy tej mocy to zupełnie normalne spalanie. ale już w trasie przy prędkości 120km/h spalanie 8,5l/100km to sporo za dużo moim zdaniem (accord 1.8 136KM 1999r. przy tej prędkości miał spalanie rzędu 7,2l).
Tutaj niestety ocena nie najwyższa, bo za passata trzeba sporo dać, a ciężko znaleźć coś konkretnego. W tym przypadku drogo=dobrze. ale tutaj jest za drogo....
usterki raczej nie zdarzają się, chociaż ciężko mi coś powiedzieć, bo mój egzemplarz ma niewiele ponad 100000 przebiegu (kupiony za pośrednictwem ASO z pełną historią serwisową, serwisowany w ASO VW).
Poważne usterki nie zdarzyły mi się jeszcze ani razu.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 T 20V 150KM 110kW [l/100km]

13,0