Lista ocen Volkswagen Passat B5 Sedan 1.8 T 20V 150KM 110kW 1996-2005 (74) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 83 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~utc
Sedan 1.8 T 20V 150KM 110kW
W porównaniu do samochodu ojca, Passat to niebo a ziemia. Miękkie zawieszenie skutecznie tłumi większość nierówności i milo kołysze (gdzie w Insignii ojca przy zwykłym zerwaniu przyczepności na mokrej nawierzchni cała buda się trzęsie, bo zawieszenie jest tak twarde). Coś tam niby słyszałem o tym, że wielowahacz częściej się psuje i jest drogi w naprawie, ale jak na razie nic się jeszcze nie zepsuło, a samochód jest regularnie serwisowany....
~passek 1.8t
Sedan 1.8 T 20V 150KM 110kW
Idealne prowadzenie, może nieco miękko zestrojone w zakrętach, opisywany w czarnych kolorach wielowachacz owszem szybko się zużywa ale dzisiaj jest wiele dobrych zamienników w jeszcze lepszych cenach, natomiast efekt zastosowania tego rozwiązania przypomina mi jazdę c5-tką. Reasumując nie jeździmy bezmyślnie po wyrwach i dziurach górne i dolne wachacze wytrzymają nam długo.
~starbas
Sedan 1.8 T 20V 150KM 110kW
od samego początku jak go wyprowadziłem z salonu to miałem wrażenie ze za chwile sie rozwali to zawieszenie wiem bo wczesniej jezdzilem innym modelem b5 . Na nawet neiwielkich nierownosciach ciagnie chlapaczami tylnymi po asfalncie przy 15 tys km wymiana prawe przednie zawieszenie i dalej cos stuka tylko w aso w Białymstoku robia z czlowieka przygłupa u mówia ze tak musi być
~caravaggio@tenbit.pl
Sedan 1.8 T 20V 150KM 110kW
Jest dobry ale nie rewelacyjny, na krótkich nierównościach nieco przytwardy a na długich lekko myszkujący. Układ kierowniczy to najpaskudniejsza z kolei rzecz w tym aucie, praktycznie żadnego wyczucia drogi. Wspomaganie kierownicy w połączeniu z totalnym brakiem precyzji powoduje, że czuje się, jakby kierownicę wsadził w gęsty budyń.
~Jacek z Wroclawia
Sedan 1.8 T 20V 150KM 110kW
Na normalne drogi zawieszenie jest idealne, ale my nie mieszkamy w normalnym kraju z normalnymi drogami. No ale to w końcu nie wina Passata. Tak wiec ocena: 5. Zawieszenie jest miękko komfortowe, auto trzyma sie drogi niemal idealnie (lekko nadsterowne, ale bez przesady). System EPS trochę za bardzo czuły, ale można go odłączyć.
~witt33@op.pl
Sedan 1.8 T 20V 150KM 110kW
Komfortowe zawieszenie lecz niestety miękkie. trzeba uważać na szybkich i zacieśniających się zakrętach. W zimie i po deszczu tył lubi uciekać, jest bardzo długi i lekki chyba że dociążony np rodziną albo towaremto wtedy prowadzi się bardzo stabilnie przy dużych prędkościach bliskich nawet 200 na złej nawierzchni.
~Aleksandra
Sedan 1.8 T 20V 150KM 110kW
Prowadzi się bardzo dobrze. Bardzo dobrze trzyma się drogi. Lepiej niż bora- pewnie ze względu na to, że passat jest większy. Zależy jakie kto ma zawieszenie i po jakich drogach się jedzie, ale mi auto prowadzi się bardzo dobrze. Auta nie ściąga z drogi przy 220km/h i podmuchy wiatru nie są mu straszne.
~remikengland@o2.pl
Sedan 1.8 T 20V 150KM 110kW
przecietny bo dupa ucieka na łukach i troszke malo stabilna.mogło by byc lepiej tak jak w wersji sportowej.tj.-karbony w srodku i sportowa kiera +twardsze zawieszenie.ale ogólnie dziala oki.tylko są problemy z ustawieniem kątów polecam dobry zakład diagnostyczny
~KontraErwi
Sedan 1.8 T 20V 150KM 110kW
Jeździ się całkiem przyjemnie. Z przodu zawieszenie wielowahaczowe, jest zdecydowanie zbyt drogie. Zawieszenie fabryczne wytrzymało naprawdę długo. Z zamiennikami jest gorzej, kosztują niemało, a wytrzymują znacznie mniej. Tył nie sprawia problemów.

Usterki Volkswagen Passat B5

Volkswagen Passat B5 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~h
Sedan 1.8 T 20V 150KM 110kW
Kierownica chodzi bardzo ciezko (dopiero po regeneracji zaczela lepiej chodzic ale wciaz topornie sie obracac) , ale takto wszystko inne jest ok. Troche ESP zbyt czule przy gwaltowniejszym ruszeniu ale nie jest zle ;) A co do zawieszenia to troche za miekkie.
Volkswagen Passat B5 Sedan