Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B5 Sedan

Rok produkcji 2003
Volkswagen Passat B5 Sedan 2.0 i 115KM 85kW 1997-2005 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy
Zawieszenie
To jest moje pierwsze auto, które kupiłem z "przebiegiem" 160tyś km. Fakt w środku bardzo zadbany i czysty. Z zewnątrz posiadał delikatne zarysowania i nad przednim lewym błotnikiem delikatne wgniecenie lecz lakier nie został uszkodzony. Samochodem przejechałem ponad 60k km. Na dzień dobry wymiana rozrządu i niedługo po tym nowa chłodnica(400zł) po kolejnych 4 miesiącach pękła przednia lewa sprężyna. Silnik spala niezliczone ilości oleju, oraz był naprawiany wyciek pł. chłodniczego, lecz znów muszę raz na 2,5 tygodnia dolewać prawie cały zbiorniczek. Sam silnik delikatnie się poci. Samochód 2 dni po zakupie został wyposażony w instalację LPG, z czego jest najbardziej w tym samochodzie zadowolony, był okres gdzie samochód bardzo słabo odpalał, powodem było budowanie nadciśnienia w przewodzie powietrza doprowadzonym do reduktora. Filtry od gazu wymieniane co 15k km (faza lotna i ciekła) koszt 40zł+podpięcie do kompa. Olej w silniku wymieniany co 10k km. Spalanie LPG: 38L gazu starcza mi na 510km normalnej jazdy 90-120km/h. Podsumowując samochód z dużą ilością miejsca, tanie części. Jęśli samochód jest szanowany to odpłaca się bezawaryjnością. W 100% polecam samochód. Idealny na podróże poza miasto. Silnik nie jest może dynamiczny ale do normalnego korzystania wystarcza.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 115KM 85kW [l/100km]

9,3