Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B5 Sedan

daffer, 9 lat temu
Silnik 2.3 i VR 20V Syncro 170KM 125kW
Rok produkcji 2001
Volkswagen Passat B5 Sedan 2.3 i VR 20V Syncro 170KM 125kW 1997-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Elastyczny i jego piękny dźwięk...
Układ elektryczny : Pompa powietrza wtórnego - błąd co 2000km przy jeździe do 70km/h
Zawieszenie : Trzeszczące zawieszenie- da się przyzwyczaić
Samochód rodzinny - ja wożę nim swoją 4 osobową. Pewny w prowadzeniu, dający satysfakcję z jazdy. Jest czym poszaleć. Zima mu nie straszna ze względu na STAŁY napęd na 4 buty. Ja osobiście POLECAM!
Bałem się jak cholera. Nikt takiego u mnie w mieście nie ma. Po roku czasu jazdy okazuje się, że nie taki diabeł straszny jak go piszą. Pali normalnie po mieście ok 11.0l/100 - Toyota RAV4 2.0 benz. też mi tyle paliła a była mułem. Elastyczny pracuje w dolnym zakresie obrotów, góra już słaba.
Skrzynia- jak dla passata klasyczna. Krótkie przełożenie, precyzyjna.
Było by 5 gwiazdek gdyby nie słynne wielowahaczowe zawieszenie. Napęd 4x4 daje dużo frajdy z jazdy w szczególności w zimie. Na deszczu precyzja i pewność prowadzenia. Start spod świateł bajka.
Co tu pisać widać wszystko co trzeba i gdzie trzeba. Można czepić się małego prawego lusterka, ale jak się ustawi właściwie to widać wszystko.
W tym samochodzie to jest to co Polacy kochają. Dlatego VW PASSAT jest najbardziej poszukiwanym samochodem w PL.
Grzej bardzo dobrze, jak dla mnie gorzej z chłodzeniem. Aczkolwiek w trasie chłodzi bardzo wydajnie. Jak dla mnie niedoścignionym wzorem w klimatyzacji samochodu jest dalej Audi A4.
Z przodu jest wystarczająco, z tyłu nie wiem na razie dzieciaki nie narzekają. Bagażnik potęga. Schowek po stronie pasażera mikry, tylko na jakieś podręczne drobiazgi - klimatyzowany.
Słychać powietrze i słychać opony - jeździ na Yokohamah. Słyszałem, że są głośne i stwierdzam, że są bo je słyszę.
Stać mnie na utrzymanie samochodu który spala po mieście w granicach 11-13l, więc nie straszy mnie tym bardziej, że jeżdżę dynamicznie. Jeździłem TYOTĄ RAV 4 2007 2.0 i paliła tyle samo a była powolna jak nie wiem.
Wszystko na duży plus oprócz zawieszenia. Ale zawieszenie psuje się przez nasze dziurawe drogi. Jak się wyjedzie na normalne równe drogi to już bajka.
Oprócz błędu pompy wtórnego powietrza nic się nie dzieje. Samochód sam sprowadziłem z Niemiec z przebiegiem 96000 sprawdzonym w serwisie VW. Dlatego nic się nie dzieje. Mój mechanik sam stwierdził, że jest to najlepiej utrzymany Passat w naszym mieście w środku. Reszta umęczona. Warto więc szukać za granicą.
Nic się nie zdarzyło. Odpukać oby tak dalej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.3 i VR 20V Syncro 170KM 125kW [l/100km]

10,2