Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B5 Sedan

danieloc69, 6 lat temu
Silnik 2.3 VR5 Syncro 150KM 110kW
Rok produkcji 1999
Przebieg: 1 000 tys. km
Volkswagen Passat B5 Sedan 2.3 VR5 Syncro 150KM 110kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Karoseria : brak korozji
Przeniesienie napędu : bezawaryjność
Zawieszenie : niezbyt trwałe tuleje met-gumowe
Auto odchodzi od najniższych obrotów, z każdego biegu. Fajny dźwięk V-ki, moc, dobre przyśpieszenie, ogólnie fajnie się tym jeździ. Z uwagi że tych silników nie jeździ za wiele po naszych drogach mechanicy niechętnie podejmują się napraw, większość części jest tylko pod ten silnik przez co są drogie i bywa że ciężko coś dostać. Auto ma założoną dobrą sekwencje lpg, zrobiłem na niej ok 70tyś i żadnych problemów.. nie odczuwam różnicy w mocy na benz czy to lpg. Warto zwrócić uwagę na stan łańcuszka rozrządu który najzwyczajniej się naciąga przez co jest coraz bardziej słyszalny, wiem o tym z opinii innych użytkowników jak i sam przymierzam się do wymiany. Ogólnie niezła jednostka, pod warunkiem że znajdziecie nie zajeżdżony motor.
do skrzyni żadnych zastrzeżeń, jak biegi wchodziły dobrze tak wchodzą i nic się nie zmieniło
Napęd na cztery koła robi swoje, auto w zakrętach jak przyklejone. Przy zakupie byłem sceptycznie nastawiony do 4motion ale teraz po kilku latach i ciężkim podjeździe do domu w zimie wiem że warto było i polecam. Wymieniłem jedynie olej w tylnym moście. Żadnych problemów z napędami. Samochód jest dość ciężki, duży silnik, cały układ napędowy waży przez co moim zdaniem powinien być ciut twardszy bo zbyt nim gibie ale może to tylko moje spostrzeżenie.
Rewelacja! Samochód ma 19 lat i żadnej rdzy.
oczywiście prawe lusterko mogło by być większe
Mam pełną opcje, cała elektryka działa i nie psuje się
silnik ma 90 stopni po paru minutach, przez co w aucie jest gorąco po krótkiej chwili z zimnego. duży plus
z przodu czy z tyłu miejsca nie brakuje
jest ok
koszty były by mniejsze gdyby nie drogie części do silnika
poważnych usterek jeszcze nie było

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.3 VR5 Syncro 150KM 110kW [l/100km]

9,8