Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B5 Sedan

wawrze, 8 lat temu
Silnik 4.0 i W8 32V 275KM 202kW
Rok produkcji 2004
Volkswagen Passat B5 Sedan 4.0 i W8 32V 275KM 202kW 2003-2005 - Oceń swoje auto
Samochód wygodny, świetnie się prowadzi, pięknie wygląda. Gdyby miał mniej awaryjny silnik - zasłużyłby na dużo wyższą ocenę.
Katalizatory zamontowane przy samym bloku silnika - silnik przegrzewa się błyskawicznie. W moim po półgodzinnym staniu w korkach w trakcie upałów, wyjechaniu z miasta i dynamicznym przyspieszeniu do 160 km/h spalił się tłok i pękła tuleja cylindra - silnik do wyrzucenia. Silnik, który kupiłem na wymianę okazał się uszkodzony w podobny sposób.
Kupując ten samochód spodziewałem się olbrzymiego spalania, ale zostałem pozytywnie zaskoczony. Przy dynamicznej jeździe bez prób oszczędzania spalanie 18l (głównie miasto, ale bez korków) - jak na taką moc to naprawdę niedużo. W trasie jadąc spokojnie i przepisowo można zejść poniżej 8l (mój ojciec na jednym zbiorniku - czyli około 80l zrobił ponad 1100 km). Problemem jest szybko przegrzewający się silnik (katalizatory są przy samym bloku silnika) - w moim po półgodzinnym staniu w korku w trakcie upałów, wyjechaniu z miasta i dynamicznym przyspieszeniu do 160km/h spalił się tłok i pękła tuleja cylindra - silnik do wyrzucenia.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 4.0 i W8 32V 275KM 202kW [l/100km]

12,3