Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B5 Sedan

MarcinZ, 13 lat temu
Silnik 1.9 TDI 110KM 81kW
Rok produkcji 2000
Volkswagen Passat B5 Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW 1996-2000 - Oceń swoje auto
Inne : zaskoczył mnie cały samochód poprostu go lubię
vw passat 1.9 tdi 110km oznaczenie silnika AFN jest naprawdę udanym samochodem, jeśli szukasz tego samochodu, proponuję szukać szukać i jeszcze raz szukać jest dużo samochodów po przejściach niestety, taki nasz kraj kombinatorów, nie ufaj przebiegom po 150000km, po kupnie zmień olej, filtr oleju, paliwa, powietrza, pyłkowy zmień rozrząd, paski, pompę wody. Największym minusem i problemem tego samochodu są jego właściciele którzy nie dbają nie robią wymian na czas choćby samego oleju a potem narzekają na vw, ten silnik musi mieć zmieniany olej co 8-10tyś km wraz z filtrem oleju rzecz jasna. jak o samochód dbasz tak samochód bedzie dbał o Cibie na trasie
jest to tylko 1.9 tdi, pracuje głośno ale równo, wcześniej jezdziłem (mowa o dieslach!)mondeo mk2 1.8 td i moim zdaniem lepiej tzn. ciszej w vw. nie jest zle na tak starą konstrukcję
biegi zmieniam bez najmniejszych problemów, zero zgrzytów itp. przełożenia w tym samochodzie to bajka, przy 3000 obr/min ok 160km/h na 5tym biegu, UWAGA!! w vw passacie nie wymienia się oleju w skrzyni biegów robimy tylko dolewki, odkręcamy śrubę z boku skrzyni patrzymy czy leci oliwa jak nie to 75w 90 pełen syntetyk i tyle
zmora tego samochodu to aluminiowe wielowahaczowe zawieszenie, dla mnie nie jest tak zle ponieważ użytkuję ten samochodzik w UK, wiadomo tutaj są dużo lepsze drogi, moim zdaniem tańsze i lepsze części
dla mnie rewelacja, do przodu, do tyłu, na boki a nawet w niebo (mam szyberdach) jest bardzo dobrze. jezdzilem juz kilkoma samochodami ale moim zdaniem najlepsza widoczność jest w passacie
i tutaj się zaczyna niemiecka precyzja, dużo podróżuję UK --> PL w nocy w dzień jak wypadnie, wszystko na swoim miejscu, nic nie trzeba szukać wszystko intuicyjnie, brawo
nie mam klimy ale mimo to wentylacja na bardzo dobrym poziommie, jak wiadomo w UK często pada, troczę się obawiałem, że nie będę nic widział, że będą zaparowane szyby itd. nic błędnego nawiew bardzo dobrze sobie radzi, nawet w upalne dni 30*C trasa 1600 km bez klimy nic strasznego, super
to jest bardzo mocny punkt tego samochodu, przy moim wzroście 195cm nawet osoba za mną nie nażeka, z przodu pas startowy a z tyłu się siedzi jak przed telewizorem w domu, ogólnie dużo miejsca, dalekie trasy nie straszne
jest to stara konstrukcja ale nie jest aż tak tragicznie, jak jest zimny troszkę głośnawy potem już dobrze, nie zapominajmy, że to diesel
to jest to czego misie pragną najbardziej, przy tej masie samochodu na jednym baku tj ok 60l trasa dunkierka --> kąty wrocławskie ok 1200km i tutaj UWAGA!! nie zapaliła się jeszcze rezerwa, ten samochód naprawdę mało pali
tutaj w UK zapłaciłem 2000 funtów za samochód z 132000km na liczniku rok 2000 czego wiecej można chcieć, jedna wypłata i masz wielki samochód który pali nic, i nie stwarza rzadnych problemów
zero problemów ten samochód ma jezdzić i jezdzi
zero problemów

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 110KM 81kW [l/100km]