Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B5 Sedan

RAFAŁ_TORUŃ, 11 lat temu
Silnik 1.9 TDI 110KM 81kW
Rok produkcji 1999
Volkswagen Passat B5 Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW 1996-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : SPALANIE OCZYWISCIE :) I PROSTOTA BUDOWY SILNIKA, KONSTRUKCJA CEPA :) I O TO WLASNIE CHODZI W SAMOCHODACH, W OBECNYCH TRZEBA JECHAC DO SALONU ZEBY COS ZROBIC, A TU WYSTARCZY TROSZKE WIEDZY I WYSILKU, POLECAM PASSATA OSOBOM LUBIACYM NIEZAWODNOSC PRZY ODROBINIE DBALOSCI, TEN SAMOCHOD MA TO CO POTRZEBNE KIEROWCY, MOZE JEST NUDNY W SRODKU ALE OSOBISCIE UWAZAM ZE SAMOCHODEM SIE JEZDZI A NIE ZAMIESZKUJE GO :)
Silnik : po kupnie, po jakims miesiącu rozłączało mi turbinę, auto traciło moc przy około 3000 obrotów, w salonie powiedzieli ze turbina do wymiany (koszt ogromny), u innego mechanika zaproponowano mi regeneracje (koszt rowniez ogromny), pojechałem do mojego juz obecnego mechanika i usunał mi usterke za 300zł :))) WYCZYSCIŁ TAK TURBINE ZE TERAZ SMIGA JAK NALEZY
OGOLNIE JESTEM BARDZO ZADOWOLONY Z AUTA, JEST PROSTE, MA WSZYSTKO CO POTRZEBNE, NIE JEST PRZEPCHANY JAKIMIS BAJERAMI, SPALANIE WZOROWE PRZY DZISIEJSZYCH CENACH PALIWA. JESLI CHODZI O ZAWIESZENIE I USTERKI TO UWAZAM ZE JAK SIE DBA TAK SIE MA :) NIE ZALUJCIE NA CZESCI, REAGUJCIE NA USTERKI SZYBKO, A AUTO ODWDZIECZY SIE BEZAWARYJNOSCIA, AUTO JEST NUDNE W SRODKU ALE WG MNIE MA JEZDZIC A NIE BRAC UDZIAL W KONKURSACH NA PIEKNE WNETRZE :) ZEWNATRZ JEST ŁADNY, POLECAM
Posiadam silnik 1,9 Tdi 110KM, taki chciałem i jestem z niego bardzo zadowolony, głównie chodziło mi o pompę wtryskową (zwykłą boscha rotacyjna), nowe vw maja pompowtryskiwacze (nie polecam) a juz te nowsze common rail, z racji tego ze nie stac mnie na nowy samochod, ten wybrałem i mechanicznie spisuje się bardzo dobrze, jedna gwiazdka mniej ze glosnosc
jest ok, aczkolwiek brakuje 6-go biegu, ktory w trasie bardzo by sie przydał
jest długi, oś skrętu dość długa, poza tym ok. Jesli chodzi o
jest to sedan, wiec przy cofaniu trzeba uwazac, poza tym od srodka wszystko widac jak na dłoni :)
ok
jak na diesla dosc szybko się nagrzewa, w swoim aucie mam tzw. \"dogrzewanie nagrzewnicy\", dwie swiece dodatkowe dzieki ktorym zima robi sie znacznie szybciej cieplej, przy zakupie zwroccie uwage czy wasze auta maja taki bajer :)
duzo miejsca :) dla wszystkich wygodnie, bagaznik wielki :)
z tyłu na kanapie prawie nie słychac ze to diesel, z przodu troszke gorzej, jak jest na dogrzewaniu bardziej glosny niz inne diesle poza grupa vw
Miasto do 7l, w trasie Toruń-Rowy 300km spalił mi 5,6l przy jeździe do 120km, w trasie Toruń-Warszawa 200km, przy jeździe dość szybkiej między 80-180km spalił mi 6,2l, także super :) części sklepowe drozsze od tych ktore mozna kupic przez internet np. komplet tarcz i klockow na przod i tył (sklep 600zł, allegro 420zł), poza tym jestem zwolennikiem idei \"jak sie dba tak sie ma\" na czesci nie zaluje, kupuje uznane marki i samochod odwdziecza mi sie bezawaryjnoscia
ZA SOMOCHOD TEGO ROCZNIKA ZAPŁACIŁEM 14 TYS., CENY OGOLNIE MAJA DUZA ROZPIETOSC, OSOBISCIE DORADZAM OBEJRZENIE CO NAJMNIEJ KILKU EGZEMPLARZY, ZA 14 TYS. MAM WSZYSTKO CO MI POTRZEBNE, AUTO NIE JEST PRZEPCHANE ELEKTRONIKA I TO JEST WAZNE, POZA TYM NIE MA ZADNYCH POMPOWTRYSKIWACZY, POZA GENERACJA DISELA KTOREGO MAM POLECAM ROWNIEZ SYSTEMY ZASILANE COMMON RAIL, INNE MOWIAC JEZYKIEM TRYWIALNYM SA DO BANI
ktos kiedys powiedział \"jaki wlasciciel taki samochod\", na swojego nie zaluje, nie kupuje tylko najtanszych czesci albo ze szrotu, na biezaco wymieniam co trzeba, jesli cos zaczyna sie dziac od razu działam, w ten sposob podchodzac do auta, odwdziecza mi sie bezawaryjnoscia i pewnoscia, ludzie pisza ze aluminiowe zawieszenie w tych autach to porazka, NIEPRAWDA! auto płynie po ulicy! kolega miał a4 kupił komplet zawieszenia na allegro za 800zł - jeżdził na nim niecały rok, ja kupiłem zawieszenie za niecałe 1300zł i jeżdze juz 2 lata i nic :)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 110KM 81kW [l/100km]

6,6