Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B5 Sedan

Jakub, 9 lat temu
Silnik 1.9 TDI 110KM 81kW
Rok produkcji 1997
Volkswagen Passat B5 Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW 1996-2000 - Oceń swoje auto
Auto super,zakupiłem je niedawno od fanatyka VW. Przed kupnem przeczytalem mnostwo opini o tym samochodzie miedzyinnymi na autocentrum,dlatego tez chcialbym podzielic sie z wami moja opinia mojego passata i pomoc wam dokonac wyboru. Aktualny przebieg mojego to 410000km (silnik w swietnej kondycji ,zawsze odpala od 1 razu,nie kopci , nie bierze ani grama oleju,ladnie przyspiesza ) wgrana mapka na 136 km i i 318 Nm (seryjnie 110 km AFN) przez co autko ma jeszcze lepsze osiagi,a wyprzedzanie nim to czysta przyjemnosc , nie musimy redukowac biegu ;) Spalanie,ojj tu bardzo pozytywnie zostalem zaskoczony ! w trasie z predkoscia 140-160 passat spalil mi 4.8l/100 km! a najnizsze spalanie jakie udalo mi sie osiagnac to 3.8l na trasie dziadkowa jazda! ;) Zas w miescie w 6l/100km powinnismy sie zmiescic ,ja raczej jezde oszczednie i nie cisne wiec przy ciezkiej nodze w 7l max sie zmiescimy.Komfort jazdy tym samochodem jest super (ja posiadam wersje HIGHLINE i pol skorzane fotele) po przejechaniu 500 km plecy,tylek ani nic nie boli,fotele sa bardzo wygodne.Jezeli chodzi o nadwozie - w swietnej kondycji 0 oznak korozji .Ludzie bardzo czesto narzekaja na przednie zawieszenie...(wiadomo jak dbasz tak masz) jezeli kupuje sie najgorsze chinskie gownoi przy tym nie dba to wiadomo ze posypie sie po 50 tys km, ja u mnie mam lemfoerdera(lepszego chyba na rynku nie ma ) jezeli szanujemy 150 tys na tym zawieszeniu to zaden problem ;) 200 powinno sie zrobic ;) Podsumowujac jezeli szuka ktos wygodnego samochodu z bezawaryjnym i bardzo oszczednym silnikiem smialo moze brac passata :) Polecam silnik 1,9tdi 110km AFN . Kilka wskazowek co do kupna passata ,ludzie odpusccie sobie kupno tego samochodu z komisu od handlarzy z przebiegami 200 tys! jest to nie mozliwe aby prawie 18 letni diesel mial taki przebieg!Szukajcie raczej samochodu od pasjonata! :) Jezeli szanujemy silnik powinienm zrobic on z 700 tys km i wiecej :) Wiec nie bojcie kupowac sie z przebiegami 300-400 tys! :) wystarczy tylko znalezc dobry zadbany egzemplarz bo na naszym rynku mnostwo jest powypadkowych i zajezdzonych passatow( wezcie ze soba miernik lakieru) wazne jest tez aby nie dymil na czarno i nie bral oleju(poproscie tez aby wlasciciel samochodu przejechal sie z wami-zobaczcie jak traktowal turbinke i dwumas ),przy kupnie nie kierujcie sie emocjami -pamietajcie ze to nie wam zalezy na kupnie ,to sprzedajacemu ma zalezec na sprzedazy ;) Tych samochodow jest mnostwo takze wybor jest ogromny,szukac szukac i jeszcze raz szukac a napewno znajdziecie ciekawy egzemplarz! Powodzenia! Mam nadzieje ze moja opinia wam pomoze przy wyborze auta! Pozdro dla wszystkich fanow WV! :)
0 zastrzezen ,bezawaryjny i do tego bardzo oszczedny no i zbiera sie jak nalezy ;) 410000km przebiegu i wszystko dziala jak nalezy,na nic nie narzekam ;)
Bez zastrzezen,wszystko dziala jak nalezy
Auto prowadzi sie super
Bez zastrzezen wszystko jak nalezy ;)
Bez zarzutow
Bez zarzutow
Wystarczajaco miejsca dla wszystkich +duzy bagaznik ;)
Tutaj sporo osob narzeka,prawda przy predkosci 140 jest nieco glosniej ale taki urok diesli,mi to absolutnie nie przeszkadza i tak kocham ten samochod ;)
Bardzo ekonomiczny :) spalanie bardzo zadowalajace, udalo mi sie zejsc 3.8l/100 km w trasie ;)
Mysle ze cena jak za taka jakosc jest ok :)
Jak dbasz tak masz :) Jezeli nie pałujemy na zimnym (ja zawsze zanim rozgrzeje sie do 90 stopni krece max 1.5 tys obrotow ) jezeli nie ruszamy z piskiem opon (dwumas tego nie lubi ) jezeli szanujemy turbinke (chlodzimy jak troche przypalujemy czyli nie gasimy odrazu silnika tylko zostawiamy aby pochodzil sobie przynajmniej z minutke i ostygl ) i oczywiscie jezeli wymieniamy filtry i oleje co max 10 tys km to w tym silniku nie ma prawa nic sie zepsuc ;)
0 powaznych usterek

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 110KM 81kW [l/100km]