Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B5 Sedan

Silnik 1.9 TDI 110KM 81kW
Rok produkcji 1997
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Volkswagen Passat B5 Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW 1996-2000 - Oceń swoje auto
Czytając opinie innych użytkowników,zastanawiam sie jak zajeżdzine egzemplarze posiadają. U mnie wystąpiła 1/4 tych usterek .Opinię wystawiam po przejechaniu Paskiem 311 tysiecy kilometrów
Doskonały,bezproblemowy,spalanie 4,3 trasa ,6,5 miasto. Nigdy nie wziął kropli oleju- Motul Synergie+ 6100. Na Castrolu ubylwało 1/2 litra na 15 tysiecy km. Lekkie pocenie przy odmie.
Precyzyjna ,biegi wchodzą bez problemu. Przy przebiegu 430 dolewka oleju 0.3 litra. Olej nigdy nie zmieniany.
Wygidne resorowanie. Wahacze TRW wytrzymaly 30 tysiecy km. Szmelc. Więc wymienilem na Lemfordera,który siedzi do tej pory. Sztywno sie trzyma nadal.Polecam
Ogniska korozji nad listwami dzrzwi przednich,idealnie w tych samych miejscach po obu stronach auta. To samo przy nadkolach tylnych.
Nie stwarza problemu.
Wszystko pod ręką.
Ogrzewania nieda sie używać na maxa,za gorąco. Klimatyzacja słabła z wiekiem auta. Ale nadal dziala 21 lat. Nic nie zmieniane
Ok
Przy zakupie z przebiegiem 178 bylo owiele ciszej. Moze gdyby zmienic uszczelki drzwi byłoby lepiej. Nie oplaca sie,tragedii nie ma.
Przez 11 lat u mnie wydalem 12000 zł: spisuje to dokładnie:opony,oleje filtry,regeneracja maglownicy- srednio co 200 tysiecy km,czyli dwa razy,akumulator po 12 latach kolejny 6 lat, dywaniki i inne pirdółki. Dla porównania przez 4 lata Renówka pochłonęła 10100 zl.
Nie kupilem nowego,więc za to co ja zaplacilem wart ceny.
J/w
Dwumas ze sprzęglem po przebiegu 430 tysiecy km.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 110KM 81kW [l/100km]

5,6