Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B5 Sedan

kris, 14 lat temu
Silnik 1.9 TDI 130KM 96kW
Rok produkcji 2002
Volkswagen Passat B5 Sedan 1.9 TDI 130KM 96kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : oszczędny mógłby być cichszy :)
Silnik : Skomentuj tę usterkę...
Raczej dobrze, gdyby nie ta pompa paliwa to poważnych usterek nie było, zawieszenie nadal dobre, jestem zadowolny (do trzasków tapicerki przyzwyczaiłem sie). Świetne auto na trasy wtedy wychodzi jego ekonomiczność.
Jest to mój pierwszy diesel i jestem z niego zadowolony, aczkolwiek miałem problem na poczatku z odpalaniem po dłuższym postoju (uszkodzona pompa paliwa-koszt 1100zł).Aktualnie ma przebieg 175 tkm ja zrobiłem 50 tkm i żadnych oprócz wsmpominianego problemu niebyło. Dobra ekonomia i niezłe osiągi. Dość głośny szczególnie w zimie ale taka podobno konstrukcja tego klekota.
Wszystkie biegi wchodzą płynnie, mam skrzynię 5 mogłaby być 6 przydatne w trasie.
Wcześniej jeździłem hondą accord rocznik 96 też już było wielowahaczowe zawieszenie, szału na mnie nie zrobiło. Choć muszę przyznać że dość wytrzymałe, przejechałem 50 tkm i dalej nic nie puka, jak na nasze zajefajne drogi to niezły wynik.
Dobra i tylko tyle.
Raczej wszystko tam gdzie powinno być jest.
Klimatyzacja raz się rozszczelniła w lato a tak pozatym ok. Fajna sprawa klimatronik.
Jest duzo miejsca zarówno z przodu jak i z tyłu, ogólnie dobrze.
I tu już gorzej, trzeszczą plastiki w środku, porażka w aucie tej klasy czegoś takiego nie powinno być wcale, przesuwa sie deska rozdzielcza, podkładanie róznych gąbeczek nic nie daje. Wytarte jakieś plastikowe podkładki koszt nie w serwisie 800 zeta, trzeba zdemontować całą deskę rozdzielczą.
Tu się nalezą pochwały, szybka jazda w trasie 140-160 km/h 6,5 litra ropy. W zimę w mieście potrafi zjeść 8 literków.
teraz w zimę przestała działać cała elektronika w lewych tylnych drzwiach, parę razy żarówki
na trzy lata użytkowania i przejechaniu 50 tkm wspomniana pompa paliwa (podobno wada fabryczna), przetarcie wężów z klimatyzacji i chyba tyle.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 130KM 96kW [l/100km]

6,7