Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B5 Sedan

Wojtas, 13 lat temu
Silnik 1.9 TDI 130KM 96kW
Rok produkcji 2004
Volkswagen Passat B5 Sedan 1.9 TDI 130KM 96kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Karoseria : W pakiecie chrom i felgami 17\'\' wygląda naprawde ładnie i limuzyniasto.
Jest tego na naszym wtórnym rynku od zaje..nia,rocznik 2004 sie zaczyna od 20tys zł-a konczy na 36tys zł,wiec to zalezy od tego ile razy był zdrapywany z drzewa,od kręcenia liczników przez fachowców,od tego ile razy był wyławiany z Odry itd.Kwestia podejscia przez kupującego do sprawy KUPNA dobrego egzemplarza. Passat od lat był samochodem,ktory pokonywał setki tysięcy km,czyli na dłuzsze trasy. W NIemczech Volkswagen znaczy (czyt. Auto dla ludu) czyli krótko mówiąc-SAMOCHÓD ROBOCZY.
Jak narazie bez usterek,ale na tą bude 131 KM to troszke za mało, no i te wibracje silnika. V6 daje duzo wiecej frajdy przy praktycznie identycznym spalaniu
przełozenie jest znosne
Bardzo,ale to bardzo awaryjne zawieszenie. W ciagu 2 lat wymieniałem 2razy kolejno przeguby. I wiecznie cos tam stuka.-nie wiem czy to winy gównianych częsci czy papraniny mechaników,ale zaczyna mnie to wku...ać.
Duza buda i dobra widocznosc. jest oki
Kokpit i reszta pstryczków-elektryczków jest przyjemna w dotyku i łatwo zauważalna.
Tak jak w kazdym samochodzie,ale klimatyzacja działa bardzo poprawnie
Pod tym względem jest naprawden zadawalająco,poniewaz wszyscy pasazerowie czy z tyłu czy z przodu maja komfort na najwyzszym poziomie
Silnik chodzi jak stary Ursus 330,w porównaniu z Vectrą C lub Mazdą6 chłopaki z grupy VW powinni sie wstydzic. ten sam samochód z silnikiem V6 chodzi jak szwajcarski zegarek,i podczas przyspieszania az gila po dupci z wrazenia.
Pod tym względem jest wzorowo-Trase Strzelce Op-Manheim robie na zbiorniku i jeszcze nawet rezerwa nie zaswieciła.
Za ta kase mozna zakupic Mazde 6,Honde Accord,Opla Vectre(ktory jest duzo lepszy i wygodniejszy)Audi A4,Toyote Avensis,BMW E-46(która jest niezawodna)bron Cie Boze przed Mondeo. Z drugiej strony tez kwestia gustu.
Pierdola sie same dupsy takie jak szalter od awaryjnych,radio przygasa,czujniki cofania maja napaśći,i te je..ne błędy które wyskakuja jak grzyby po deszczu.
Jesli chodzi o powazne usterki to w ciągu 2lat wymieniłem tylko alternator bo sie zepsuł przy 146tys km,skroili mnie 700zł(ponoc niedrogo za nowego Boscha)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 130KM 96kW [l/100km]

6,1