Lista ocen Volkswagen Passat B5 Sedan 1.9 TDI 130KM 96kW 2001-2005 (55) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 95 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Hubert
Sedan 1.9 TDI 130KM 96kW
Turbosprężarka i cały układ sterowania ciśnieniem doładowania z czasem zaczynają sprawiać problemy (nie znam osoby która by prędzej czy później nie musiała chociaż przeczyścić kierownicy spalin). Zawór recyrkulacji spalin (EGR) - nie ma używanego egzemplarza w którym on by nie poszczał oleju, jeśli oglądasz egzemplarz z czyściutkim EGRem to znaczy ze sprzedający umył go ładnie przed Twoim przyjazdem, a zdarza się tez ze jest już całkiem...
~..
Sedan 1.9 TDI 130KM 96kW
naprawy na gwarancji - tarcza sprzęgła (po 3 tys. km!!!) - sterownik klimatyzacji - turbosprężarka (samochód nie gaszony gwałtownie, nie wchodziłem na zimnym silniku na wysokie obroty) po gwarancji chłodnica tarcza sprzęgła koło dwumasowe turbosprężarka 2 x (naprawdę uważałem na nią po 1 wymianie) skrzynia biegów niezidentyfikowane wibracje w przedziale 1800-2500 obrotów, przy dodaniu gazu na wyższych biegach (odczuwalne na całym...
~kaz
Sedan 1.9 TDI 130KM 96kW
He he w tym miejscu też kolorowo nie jest - wahacze przednie 30 tys km cały komplet ( znowu zaczynają stukać) - Przeładowuje turbina - alternator ( wymiana na nowy) - podnośnik szyby lewy przód - podnośnik szyby prawy przód - łożysko prawe przednie koło - klapa nawiewu klimatronika - wentylator klimatyzacji
~Wojtas
Sedan 1.9 TDI 130KM 96kW
tak jak wyzej pisalem to przeguby notorycznie klekaja dosyc szybko a w ciagu 4lat jako jedyna usterka to alternator ktory siadl 2lata temu w zime przy 35stopniowym mrozie w styczniu( mieszkam w opolskim-tam tak zimno czasami) i zaplacilem 800,00zl za nowy
~Łukasz
Sedan 1.9 TDI 130KM 96kW
w silniku skończyły się panewki-w niewyjaśniony sposób do silnika dostawała się ropa i rozrzedzała olej-wykończyło to panewki, na szczęście wymiana silnika z anglika 3 razy tańsza niż jego naprawa
~vvv209@wp.pl
Sedan 1.9 TDI 130KM 96kW
raz rozsypało się łożysko pompy wspomagania (chyba? dawno było i nie pamiętam czy to na pewno było to;) i strasznie piszczało jak się na postoju skręciło koła na maksa, poza tym sie nie psuje.
~Aleksander
Sedan 1.9 TDI 130KM 96kW
Ze względu na nisko położone zawieszenie uderzyłem obudową intercoolera w kraweżnik z niego zjeżdząjąc. Wymiana 1500 zł. Poza tym auto działa niezawodnie. Delikatne zawieszenie, raz wymieniałem przeguby.
~Pablosd90
Sedan 1.9 TDI 130KM 96kW
Zepsuło się koło Dwumasowe (Koszt ok 1500 złotych), jakimś cudem poluźniła sie tuba od turbo i auto kompletnie nie miało mocy ale wymienialem tylko zaczep, mam tylko nadzieje ze mi turbina nie pójdzie !!
~Kamil
Sedan 1.9 TDI 130KM 96kW
odpukać! nigdy mnie nie zawiódł, to raczej kwestia użytkownika i tego jak dba o auto bo przekonałem sie ze nawet najbardzej niezawodne auto niektórzy potrafią zepsuc a wtedy wieszają psy na marce...

Usterki Volkswagen Passat B5

Volkswagen Passat B5 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Dawid
Sedan 1.9 TDI 130KM 96kW
Z poważnych usterek, myślę że wynikają z głupoty poprzednich użytkowników, wieku i przebiegu. Awaria koła dwumasowego, zawieszenie przód i tył, przeguby, układ hamulcowy.
Volkswagen Passat B5 Sedan