Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B5 Sedan

mupja, 14 lat temu
Silnik 1.9 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 2000
Volkswagen Passat B5 Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW 1996-2000 - Oceń swoje auto
Witam wszystkich serdecznie!!! Będzie to jest mój pierwszy post na tym forum. Mam na imię Piotr , mieszkam w Warszawie Oto krótki opismojego passata: - Rocznik : marzec 2000r - Moc 90KM – dla mnie w sam raz – mocniejszego nie potrzebuje - Oznaczenie silnika AHU - Skrzynia manualna 5-biegowa - Przebieg ok 162tys km ( przebieg – śmiem twierdzić z różnych przyczyn ,że jest oryginalny - w Polsce od 2005 roku ( 1 właściciel w Holandii i 1 w Polsce- ja jestem drugim właścicielem w Polsce a zarazem trzecim ogólnie) Wyposażenie: - KLIMATYZACJA - PRZYCIEMNIANE WSZYSTKIE SZYBY - 2 X PODŁOKIETNIK (przód i tył) - 4 X PODUSZKI POWIETRZNE ( PRZÓD I BOKI) - ELEKTRYCZNE WSZYSTKIE SZYBY - ELEKTRYCZNE LUSTERKA - PODGRZEWANE LUSTERKA - WSPOMAGANIE KIEROWNICY - TEMPOMAT - ABS - ESP - RADIOODTWARZACZ ORYGINALNY VW - DZIELONA i SKŁADANA KANAPA - CENTRALNY ZAMEK (PILOT) - IMMOBILISER - AUTOALARM VW Jaki jest ten samochód wg. mnie ? Otóż ja do tej pory miałem różne auta , ale nigdy takiej klasy a , były to : maluchy, 127p, morris, skoda 105, wartburg ( krótko), fiat CC700, matiz, i ostatnio (od 2003 do 06.06.2009r) Skoda Fabia – ( prawko mam od 1982 roku i jeżdżę prawie non stop). Tak więc mogę mieć porównanie z tymi tylko autami – jednak to nie jest ta klasa samochodów !!!!!!! Ogólnie Passacik zaskoczył mnie pozytywnie tym : Małe spalanie – jak na taki samochód Ładna sylwetka – ale wiadomo o gustach się nie dyskutuje- ale mnie się podoba bardzo !!!!!!!!!!!! Przystępne ceny części zamiennych ( niektóre nawet tańsze jak do Skody)- serwis aukcyjny alegro Paska kupiłem niedawno , bo pod koniec maja i zrobił on już ok. 1500km ( przyznam się ,że sam wynajduję preteksty aby nim jeździć jak najwięcej), ponieważ jazda nim to czysta przyjemność !!! – on po prostu płynie !!!! Jak do tej pory sprawuję się wyśmienicie. Za niedługo będę musiał jechać na przegląd ( za ok. 3tys. Km) i wtedy napiszę ile mnie wyniósł przegląd ( w warsztacie prywatnym, gdzie ten egzemplarz Passata był serwisowany od czasu sprowadzenia go do Polski).
Jeżeli komuś nie przeszkadza charakterystyczny stukot silnika - to O.K. Nie jestem kierowca wyścigowym - ale też nie jestem zawalidrogą - ten typ silinka o takiej mocy mi osobiście wystarcza.
Skrzynia w tym modelu w stosunku do porzprzednich aut jakie posiadałem to po prosu miód !!! Jednak trzeba się też do niej wg. mnie przyzwyczaić. bieg 1 i 2 są bardzo - no jakby to powiedzieć - dość krótkie.Bieg 3 i 4 - O.K. - mi osobiście służą do wyprzedzania a bieg 5 - wiadomo do czego służy ..... Biegi staram sie zmieniać przy obrotach silnika 1800- 2200 ( oczywiście nie dotyczy to manewrów wyprzedzania).
Ten samochód po prostu płynie. Wiadomo jakie są polskie drogi - trzeba uważać i to wszystko.
Tutaj trzeba mieć wyczucie ( parkowanie tyłem) - dobrze aby miał czujniki parkowania- mój egzemplarz nie ma i niestety właśnie przy parkowaniu tyłem i własnie z tego powodu zatrzymałem się na wystającym pachołku- zderzak minimalnie pękł na odcinku 8 cm. ale to moja wina. po prostu taka konstrukcja samochodu i albo się z tym zgodzisz albo nie.
Jak to w niemieckich autach - wszystko uporządkowane i pod ręką- surowość ale jednocześnie i porządek.
tutaj nie mam porównania. Po prostu działa i klimatyzacja i wentylacja i jest O.K. Dlatego ocena dobra.
W porównaniu do moich poprzednich aut - po prostu ogrom. Ogromne wnętrze – mój syn – Maciek , który ma 17 lat i 187 cm wzrostu spokojnie mieści się z tyłu i nogi wcale mu nie dotykają do przedniego fotela pasażera, o bagażniku nie wspomnę – bo i po co – po prostu ogromny.
tutaj jest wszystko na poziomie dobrym - jak to mówią inni - bez wodotrysków ale O.K.
No cóż......... Napiszę tak przy jeździe na trasie z prędkością 80-100 km/h w 3 osoby z włączoną klimą komputer pokazywał mi 5- 5,1 litra ( jazda na działkę). Taki sam test zrobiłem wracając z działki ale już bez klimy ( nastepny dzień wracałem) i jadąc jak wyżej komputer pokazał mi 4.6 - 4,8litra . Nie wiem może mam zepsuty ten komputer .......... Natomiast w mieście tzn. w naszej kochanej Warszawce...... no cóż tutaj bardziej trzeba by było to przeliczyć na motogodziny............ ponieważ więcej się stoi w korkach jak jedzie. Jednak jak pojeździłem sobie w sobotę i niedzielę to jest 6 i 7 czerwca to po nagrzaniu się silnika komputer pokazywał 5,6 litra - no ale wtedy można było jeździć spokojnie po Warszawie.
No tutaj trzymają ceną bardzo i chyba jest to odzwierciedleniem ich popularności w Polsce, niskich cen zamienników a także niezawodności ( pod warunkiem jego serwisowania i normalnej jazdy - mam na myśli to ,że ten samochód nie jest stworzony do wyścigów ulicznych , ani też do ścigania się np. z Porsche, ani też do uzyskiwania 100km/h w przeciągu 6 sekund, ani też do jazdy po wertepach czy w po polnych drogach - do tych celów są po prostu inne typy samochodów.
tutaj nie mam wyrobionego zdania - dlatego ocena dobra
Nic mi się nie przytrafiło lecz nie mogę wykluczyć jakiś usterek - dlatego ocena dobra

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 90KM 66kW [l/100km]

5,7