Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B5 Sedan

Debiutant, 13 lat temu
Silnik 1.9 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 2000
Volkswagen Passat B5 Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW 1996-2000 - Oceń swoje auto
Do tej pory miałem Auta Japońskie(HONDA ACCORD, CONCERTO,4X MITSUBISHI COLT, TOYOTA AURIS, MITSU GALANT, MAZDA 626...) I powiem szczerze to auto Mnie nie zachwyca.
Silnik to jakieś nieporozumienie. Nie dość że te 90 KM kompletnie sobie nie radzi z tym autem to jest cholernie głośny. Odpalanie w zimę jest poprzedzone bardzo długim kręceniem rozrusznika. Auto jak cie mogę rozpędza się do 100km/h ale powyżej to już istna katorgia. Poprostu totalna lipa.
Skrzynia jest jak najbardziej ok. Biegi wchodzą gładko i bez jakichkolwiek zgrzytów.
no tu jest naprawde super. miejsca jest mnóstwo zarówno z przodu jak i z tyłu.
to diesel wiec nie ma co tu sie rozpisywac. jest głosno w pełnym zakresie obrotów. powyżej 100km/h wyraznie slychac szum powietrza.
no i tu jest po prostu tragedia. turbodiesel palacy 8L na 100 km to chyba zart, dodam ze jeszcze bardzo spokojnie. Biegi zazwyczaj zmieniam do 2000rpm a 2500rpm praktycznie nie przekraczam nigdy. Więc przy takiej jezdzie jak to opisują inni użytkownicy auto powinno spalać nie wiecej niz 5,5L na 100 km. ja nigdy nie zszedłem ponizej 7L. Zapewne ktoś pewnie powie że jazda na niskich obrotach nie jest wcale ekonomiczna w tym aucie ale probowalem roznych metod i w ten sposob pali najmniej śr.8L Na trasie jest do przyjęcia czyli ok 6L
Jakość a cena to kolejny żart nie mam pojęcia dlaczego passaty tak trzymają cenę. Są średnio o kilka tysięcy droższe od innych aut a wcale nie są lepsze.
Czujnik stopu, zamki, stacyjka, el szyby, el lusterka, podświetlenie, klapka wlewu paliwa(otwiera sie po 10 minutach ciągłego wciskania przycisku) itp...
zawieszenie to lipa, kompletnie nie wytrzymuje naszych dróg, wymieniłem już w nim mase rzeczy i mam już dość a nadal nie wszystko jest sprawne. Więc mam pytanie do wszystkich zwolenników!!!!!!! GDZIE JEST DO CHOLERY TA NIEMIECKA PRECYZJA, SOLIDNOŚĆ I NIEZAWODNOŚĆ.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 90KM 66kW [l/100km]

7,9