Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B5 Sedan

toshiba4300@interia.pl, 15 lat temu
Silnik 2.5 TDI 150KM 110kW
Rok produkcji 2003
Volkswagen Passat B5 Sedan 2.5 TDI 150KM 110kW 1998-2005 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Silnik jest po zmianie oprogramowania, obecnie posiada moc 185 kM. Niewielka róznica w spalaniu, znaczna w dynamice pojazdu.
Silnik : przewód powietrza dolotowego turbiny
Układ elektryczny : Obydwa ksenony poszły do wymiany prawie w jednym czasie. Po wymianie bez problemu już ponad półtora roku.
Bez zarzutu.
Niekiedy trzeba ,,poprawić\' wsteczny bo nie wchodzi. Ale nie jest to nagminne.
Świetnie się prowadzi, kapitalnie zbiera zakrety. Dobrze sobie radzi w warunkach zimowych. Polecam wersję 4-motion.
Lewy słupek zasłania bezposrednio długie i ostre skręty w lewo. I nic nie pomoże zmiana pozycji fotela. Tak ten model ma i już. Trzeba uważać i pamietać.
Szkoda, że taka bogata wersja (łącznie z ksenonami, nawigacją, 10 x air, 4-motion) nie ma wielofunkcyjnej kierownicy. Duży minus. Szukanie gałki radia przy dużej prędkości - to wyzwanie. Przypominam - przy 200/h w ciągu 1 s pokonujemy ponad 60 metrów! Przez dwie sekundy wzrok oderwany od drogi to zagrożenie.
Bez zarzutu.
Wyśmienite warunki.
Przy dużych prędkościach auto nie jest zbyt ciche.
Jeśli ktoś chce jeździć oszczędnie to nie polecam tego modelu. Auto jest ciężkie, silne i potrzebuje zjeść. Średnie zużycie paliwa to ok. 10 l./100 km. Przeglądy między przebiegami zdecydowanie polecam w ASO - różnice w cenie filtrów i oleju praktycznie żadne, ale wymianę klocków czy gumowych osłon przegubów zdecydowanie polecam poza ASO -rżną cenę razy 2-2,5.
Zakup 3 letniego modelu to był dobry czas. Auto jeszcze jest świeże, mało traci na wartości a marka i model są łatwe do odsprzedania.
Kapitalne rozwiązanie - system ISO-FIX (chyba dobrze napisałem) - podnoszone tylne siedzenia, pozwalające na przewożenie dzieci. Zdarzało się, że wsiadało dziecko - nie było problemu. Środek sidziska w górę - i już.
Trzeba pilnować wymiany filtrów powietrza. Można zajechac turbinę. Zdarzają się ,,obsunięcia\" przewodu powietrza dolotowego do turbiny. W poprzednim modelu zdarzały się przypadki rdzy w pobliżu oświetlenia tylnej tablicy. Niby rozwiązanie zmieniono, ale problem pozostał.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TDI 150KM 110kW [l/100km]

9,1