Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B6 Sedan

Silnik 1.6 FSI 116KM 85kW
Rok produkcji 2005
Volkswagen Passat B6 Sedan 1.6 FSI 116KM 85kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Dużo mkiejsca
Spodziewałem się po tym samochodzie troszkę czegoś lepszego. Może kiedyś volkswageny kojażyły się z niezawodnością. Teraz płaci się bardziej za znaczek na masce. Trochę kiepsko wykonany, parę tandetnych plastików. Czasami coś gdzieś trzeczy. Po trzech latach użytkowania jest dla mnie takim zwykłym samochodem dla \"Kowalskiego\" Duży, ładny, prawdziwie rodzinny tylko coraz mniej prestiżu. Teraz przesiadam się na Audi.
No cóż, silnik 1.6 nie należy do demonów prędkości ale do jazdy po mieście jest idealny. Samochód jest jednak ciężki ale silnik dobrze sobie radzi z tą masą. Bardzo źle to już wygląda kiedy samochód jest w pełni obciążony.
Sześcio biegowa skrzyna biegów przy tym silniku to jednak mała pomyłka. Na trasie brakuje jeszcze jednego biegu. A przy jeździe po mieście trzeba bardzo często machać gałką.
Dla wysokich osób jest ok, ale jak to z każym samochodem bywa.....trzeba go wyczóć.
Jak to w Volkswagenie, ład i porządek.
Jest ok.
Dużo, dużo i jeszcze raz dużo miejsca z przody jak i z tyłu (a mam 190cm wzrostu)
Co do wyciszenia, to nie jest źle. Na trasie przy silniku 1.6 i prędkościach 130/150 jest trochę przy głośno w środku. Jak już wspomniałem wcześniej, przydałby się siódmy bieg.
Silnik 1.6 nie zachęca do szaleństw więc przy spokojnej jeździe jest bardzo dobrze. Gorzej to już wygląda przy prędkościach 150/180 - pali jak smok.
Księgowi z Wolfsburg-a trochę przesadzili.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 FSI 116KM 85kW [l/100km]

8,2