Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B6 Sedan

Rok produkcji 2008
Volkswagen Passat B6 Sedan 2.0 TDI 140KM 103kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Układ elektryczny
Auto które kupiłem było z polskiego salonu z małym przebiegiem 158tys nie kręcone. Podczas zakupu sprawdzał mi je znajomy mechanik i wykryliśmy jakieś drobiazgi które po zakupie zostały wyeliminowane. No ale podczas mojej rocznej eksploatacji ciągle się cos z tym samochodem działo. Przejechałem nim 12tys km. Usterka egr i tu było najwięcej zabawy bo wymienialiśmy go chyba 3 razy a winowajca była przetarta wiązka kabli która znaleźliśmy przy pomocy specjalisty z oscyloskopem... sprzęgło i dwumas, pękł wężyk doprowadzający płyn do sprzęgła(w czasie jazdy :( ) problemy z parującymi szybami i silniczkami od nawiewów. (Jedna strona samochodu nie grzała). problem ze sprężarką klimatyzacji która przestawała chłodzić powyżej 27 stopni na dworze lub uruchamiała się dopiero po pełnym nagrzaniu silnika. Problem z zaciskami z tylu które od elektrycznego ręcznego ciagle miały jakieś problemy. Problemy z klapami kolektora dolotowego, itd miałem w życiu już 8 samochodów i ten był najgorszy pod względem ilości usterek i ciągłych wizyt u mechanika i nieprzewidywalności pod względem kosztów oraz tego co sie w nim jeszcze moze zepsuć :( Nie polecam a wręcz odradzam.
Dobrze przyspiesza
nie ma z nim problemów
W tym egzemplarzu szybko rdzewieją drzwi przy oslonach plastikowych
nie mam zastrzeżeń
problemy z silniczkami nawiewów, problem ze sprężarka klimatyzacji, parujace szyby.
Bardzo wygodne auto dla calej rodziny. 4 osoby podróżują bez problemu. Kierowca ma bardzo dużo miejsca na nogi.
Trochę głośno ale to diesel wiec czego tu oczekiwać :)
części nie są drogie ale ilość awarii które mialem sprawiła ze wyszło ze jest drogo.
Samochód nie warty kupna, zbyt dużo usterek. Spalanie też nie jest jakieś super w porównaniu do benzyny która jest tańsza w utrzymaniu.
Bardzo dużo usterek, drobnych ale i poważniejszych. dwa razy jackal na lawecie.
Może silnik sie nie zepsuł ale podzespoły które sie psuły odpowiednio duzo kosztowały i unieruchamiały samochód.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI 140KM 103kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Volkswagen Passat B6 Sedan 2.0 TDI 140KM 103kW