Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B6 Variant

Volkswagen Passat B6 Variant 1.4 TSI 122KM 90kW 2008-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Mały, ale byk.
Inne : Świsty nawiewu w niektórych ustawieniach Climatronica
Toporne, solidne auto.
Silnik doskonały. Płaski moment obrotowy - 200 Nm od samego dołu sprawia wrażenie, że mamy doczynienia z dużo mocniejszą jednostką. Doskonale wyciszony - w czasie pierwszych 100 km po mieście zdarzyło mi się dwukrotnie próbować włączyć zapłon we włączonym silniku... Staż za kierownicą ok. 800 000 km.
Precyzyjna, skoki krótkie, cicha.
Daję 5, ale w porównaniu z krótkimi samochodami, którymi jeżdziłem wcześniej jest różnica w szybkich zakrętach / łukach czuć nieco masę i długość auta. Samochód jest stabilny i przewidywalny nawet w podbramkowych sytuacjach na drodze.
Nie mam zastrzeżeń, ale nie ukrywam, że komfort parkowania/manewrów poprawia system czujników...
Gwizdy z wentylacji w niektórych ustawieniach - serwis nie jest w stanie ich naprawić. Miałem propozycję wymiany kanałów dolotowych, ale demontaż deski rozdzielczej w nowym aucie jest dla mnie absurdalny. Używam tak klimatyzacji, że ta mało istotna niedomoga jest nieodczuwalna w codziennym użytkowaniu.
Miejsca jest sporo
Bardzo dobre wyciszenie. Nieco irytujące jest skrzypienie z okolicy zegarów na wyboistej drodze. We wcześniejszych autach, które użytkowałem nie znałem tego problemu.
Spalanie na trasie jakie udaje się uzyskać mając 2+2 (małych) pasażerów to 6 litrów. W mieście około 9 / 100. Przy dużych korkach, klimatyzacji itd. spalanie może oscylować w granicach 10-12 litrów. Silnik benzynowy wybrałem z premedytacją. wcześniej jeździłem głównie TDI marki VW. Wprowadzenie filtra DPF i terkot diesla zniechęciły mnie do tego stopnia, że wybrałem benzynę.
Jak na razie bez awrii - tylko 30 000 km

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TSI 122KM 90kW [l/100km]