Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B6 Variant

AndrzejWoo, 15 lat temu
Silnik 1.8 TSI 160KM 118kW
Rok produkcji 2008
Volkswagen Passat B6 Variant 1.8 TSI 160KM 118kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Silniki TSI są godne rozważenia dla tych, którzy lubią jednocześnie mieć dynamiczny i oszczędny silnik. Dzięki kompresorowi czuje się max. moment obr. tak nisko jakby się jechało dieslem. Udało mi się nim pjechać 240 km/h (licznikowo) i jeszcze chciał ciągnąć bo do końca obrotomierza zostało jeszcze 1000 obr/min. Baaaaardzo fajny silnik.
Generalnie dobry silnik w wygodnym aucie
Niesamowita charakterystyka dzięki kompresorowi. Chylę czoła inżynierom z VW.
be zastrzeżeń
Średnio miękkie, ale da się jeździć szybko.
Bez zastrzeżeń.
Tu się nie popisali: schowek na okulary do którego nie mieszczą się okulary, schowek na dokumenty do którego ledwie mieści się mała teczka formatu A4, brak schowków w podłodze, guziki w kierownicy zamiast sztywnego panelu jak we francuzach. Generalnie schowki są ale raczej mało funkcjonalne, da się sterować radiem, ale przy skręconej kierownicy jest bardzo niewygodnie.
Trochę upierdliwe sterowanie nawiewem stref, ale mogę być nieobiektywny bo przesiadłem się z francuza gdzie wszystko było intuicyjne.
Baaaaaardzo dużo miejsca. Nawet m oja gruba teściowa miała pełno miejsca z tyłu.
Nie jest tragicznie, ale wyciszenie silnika mogłoby byc lepsze. Nie odczuwa się zwiększonych szumów powietrza przy szybkiej jeździe może dlatego, że słychać silnik.
Nie kupowałem go pod kątem ekonomiczności, ale bardzo mile mnie zaskoczył. Jeśli jedzie się grzecznie do 100 km/h z delikatną nogą to można zejść do 6 l/100 km przy długiej trasie. Ponieważ auto ma jednak niezłego kopa, to generealnie spalanie oscyluje w okolicach 7.5-8 l/100km.
W/g mnie najlepsza opcja na rynku w tej klasie aut.
Na razie bez uwag, ale to dopiero 16kkm.
j/w

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 TSI 160KM 118kW [l/100km]