Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B6 Variant

AntyVW, 4 lata temu
Silnik 1.9 TDI PDE 105KM 77kW
Rok produkcji 2006
Volkswagen Passat B6 Variant 1.9 TDI PDE 105KM 77kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : No WTRYSKI !! TURBINA!! ile razu tu sie trzeba powtarzac aby przekaz byl zrozumialy? Milion pytan a opinie wszystkicb aut na poerwszy rzut oka to wszystkie pozytywne. A na mówie szmelc!!!
Pierwszy mój VW i ostatni. Może miałem poprostu pecha ale napisać mi wolno . Kupiony w niemczech przy 180tys w tym czasie wymiana dwoch wtryskow ,po roku kolejnu jeden, niedawno uszczelniacze, turbina padla przy 200tys, spręzyny przednie i jedna tylnia , dwumasa ,pompa vakum uszczelniona, termostat po wymianie ciekl 3 razy u mechanika , końcówki stabilozatorów ,do dzis dnia czasem a nieraz czesciej dlugo kreci by odpalic, cieple powietrze tylko bez dmuchawy wlatuje -pewnie wina silniczka ktoregos.Nawet plastik z dzwigni biegów odpadł a przy mrozach drzwi od kierowcy sie nie otwieraja . Na dodatek 105koni to bardzo!!! Malo jak.na te auto , kazdy fokus mnie bierze. Powtorze sie : moze mialem tylko pecha ale VW juz nie zaparkuje w moim garażu.
Nierowna praca, odpala na styk kiedy mu sie chce. Wtryski 3 wymienione , ciekla pompa vakum , termostat wymieniony , plyn z chlodnicy uciekal , 1.9TDi 105 koni wooolny slimak.
Ok tu nic nie robilem . Przydala by sie 6stka ale chyba po to aby cos jeszcze moglo sie popsuc.
Wygodny o ile nie stuka , to wina końcówek stabilizatorow wiec jesli stikanie nie przeszkadza to jazda dość komfortowa no i o ile jakas spreżyna nie złamie sie na przekezdzie kolejowym badz na wzniesieniu.
Tu akurat odpryski narobily kamienie nie producent.
Mam 183 a jednak moglbym widziec wiecej np jal w fordach
Jesli wtrysk nie kolysze buda to ok
Silniczki czy klapki z nich ciagle chalasuja a jak przestana to znaczy ze sie jakis zdupil i wowczas albo tylko cieple powietrze albo tylko klima dziala wiec na 4 pory roku troche cieżko trafic .
Tu najwiecej gwiazdek bo na moj wzrost srednio wysoki 183 i 110kg mieszcze sie bez problemu .
Gdyby nie te klapki ww to ok ale one i tak sie w koncu zdupia i jest cicho (zimno albo gorąco) ale cicho
Jesli tylko lac i jechac to niski koszt . No ale ja wiecej naprawialem niż lałem wiec dramat.
Co wiecej dodac . ...
Plastik sie wyciera , odpadaja male częsci wnetrza, te przeklete silniczki wydechu, podczas mrozu wchodzenie drzwiami pasazera ,
Juz pisalem. Wtryski , turbina , pompa vacum, dwumas potraktuje jako amortuzajca pojazdu.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI PDE 105KM 77kW [l/100km]

6,7