Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B6 Variant

Witek, 12 lat temu
Silnik 2.0 TDI-CR DPF 140KM 103kW
Rok produkcji 2010
Volkswagen Passat B6 Variant 2.0 TDI-CR DPF 140KM 103kW 2008-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Passat Variant jako całość zaskoczył mnie bardzo pozytywnie: jakość wykończenia, przestronność, ekonomia, niezawodność. Przed zakupem czytałem opinie i wiele było negatywnych. Teraz mogę powiedzieć, że tak jak często w życiu bywa najczęściej wypowiadają się osoby niezadowolone, więc aby zachować równowagę moja bardzo pozytywna opinia. Oczywiści mogą pojawić się usterki, ale trzeba sobie zdać sprawę jaki to jest odsetek w stosunku do ilości Passat-ów na drogach.
Passat Variant, czyli wersja kombi sprawdza się doskonale jako auto rodzinne. Przestronne, bezpieczne, dynamiczne, a także bardzo ekonomiczne, chociaż przy obecnych cenach paliwa nic nie jest ... ekonomiczne. Auto/a (bo w ostatnich dwóch latach miałem dwa takie Passat-y) ani razu nie sprawiło problemu w trasie. Świetna ergonomia - wszystko na swoim miejscu. Najlepsze auto, które miałem okazję użytkować.
Mimo, że silnik z rodziny CR, to go słychać szczególnie na początku gdy jest zimno.
Bardzo płynnie, bez haczenia, dobrze zestopniowana.
Bardzo dobry kompromis między komfortem, a twardością. Auto prowadzi się doskonale.
Głównie siedziałem jako kierowca, ale właśnie ta osoba powinna mieć najlepszą widoczność. Miałem już inne auta, więc mogę stwierdzić, że nic nie \"przeszkadza\". W mniejszych odległościach oczywiście konieczny czujnik parkowania.
Największa zaleta auta. Duże, dobrze zorganizowane, kokpit przejrzysty, banalnie łatwy w obsłudze bez zbędnych udziwnień.
Jak w większości diesel-i: trudno rozgrzać w mrozy. Oprócz tego - bez uwag.
Miejsca w brud dla kierowcy, pasażerów ... i oczywiście sporej ilości bagażu.
W Passacie B7 i w nowych modelach VW jest lepsze wyciszenie; dla mnie bez problemu, ale jak ktoś lubi zupełną ciszę ...
Ekonomia jak dla mnie genialna. Duże auto, spalanie niewielkie. Nic dodać nic ująć.
Jedyny poważniejszy mankament auta to cena; dobra jakość, ale także wysoka cena.
Lampka ostrzegawcza kontroli silnika sygnalizowała problem (trzy uruchomienia pod rząd). Później przestała się palić - serwis zdiagnozował zawór recyrkulacji spalin, który został wymieniony na gwarancji.
Nic się nie działo co by spowodowało, że auto odmówiło posłuszeństwa. Brawo!!!

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI-CR DPF 140KM 103kW [l/100km]

5,7