Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B6 Variant

jacek, 13 lat temu
Silnik 2.0 TDI-CR DPF 170KM 125kW
Rok produkcji 2007
Volkswagen Passat B6 Variant 2.0 TDI-CR DPF 170KM 125kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Moc 170 kM , szybki ,elastyczny,cichy,ekonomiczny .
To kolejna dobra konstrukcja VW . Bajkopisarz opisujący jako badziewie itp albo trafili na auta powypadkowe lub \"odrzuty\" na polski rynek .Ja zawsze staram się kupować auto pochodzące z Niemiec , sprawdzić należy w ASO wiarygodność przebiegu i serwisów . Około 3/4 Passatów ma kręcone liczniki i fałszywe książki serwisowe!!! Pasaat w firmie w Niemczech przejeżdża średnio 160 250 tys km w 3 lata ! Należy o tym pamiętać ale przebiegu do około 200 tys. nie należy się obawiać , pod warunkiem Serwisowania i Bezwypadkowej historii. Mój poprzedni Passat służył mi ponad 3 lata bezawaryjnie i innej marki na dzien dzisiejsszy nie chcę (chyba że AUDI A6 ale są chore ceny auto 3 lata 70 tys zł !!! często z małą navi i ręczna klimą )
Przyjemność mieć 170 kM pod nogą
Ok. Ale w żony Golf V Plus 1,4 TSI wchodzą odrobinę lżej .
Zawieszenie troszkę twardsze niż w moim poprzednim Passacie B5FL (2003 r.) ale za to lepsze trzymanie w zakrętach przy szybszej jeżdzie
ok.
Bardzo wygodne fotele (wzór od sportline - skóra) wszedzie bardzo dużo miejsca - jak to w Passacie
działa bez zarzutu
Nikt nigdy nie narzekał bo nie ma na co !
bez zarzutu silniczek tylko mruczy.
Jeżdżę dość \"żwawo\" jak rano jadę i jest pusto to około 160km/h . 6 biegów należy wykorzystywać również do ekonomicznej jazdy.
Kupiłem auto z Niemiec po lizingowe.Miał 2 lata i 9 miesiecy z przebiegiem 181 tys km. wersja Higline zapłaciłem 48 tys + opłaty około 2,5 tys Nowy w tej wersji (skóra , el. klapa, telefon duża navi itp) kosztuje ponad 130 tys !!!
Odpukać nic se nie zepsuło . Mity o awaryjności Passata biorą się z tego że część aut jest powypadkowych i w następstwie kiepskich napraw dzieją się różne dziwne rzeczy. Mamy w podwórku 2 takie auta , szwagier wersje 140 km z 2006 roku .U niega padła pompa paliwa w zimę (jeżdził z niskim stanem paliwa ?) , łożysko w kole (przebieg 240 tys i wpadł w dziurę w jezdni ) Przy zakupie szukać egzeplarzy po modernizacji awaryjnych głowic (wersje 140 kM)
Oby tak dalej . Brawo VW.
Volkswagen Passat B6 Variant