Lista ocen Volkswagen Passat B7 (104) - Widoczność

Na liście zabraknie 73 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~baka1408
Limousine 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 140KM 103kW
Nie można się tu do niczego przyczepić. Widoczność jest doskonała, zarówno słupki, szyby jak i pozycja za kierownicą pozwalają na dokładną obserwację otoczenia. Z przodu maska nie jest przesadnie długa, łatwo wyczuć gdzie samochód się kończy podczas parkowania. Widoczność do tyłu standardowa jak to w sedanie - przy parkowaniu ciężko ocenić odległość (kwestia przyzwyczajenia), ale ścięcie szyby pozwala również na pełną widoczność sytuacji za...
~baka1408
Limousine 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 140KM 103kW
Mogę z czystym sumieniem dać maksymalną notę w tej kategorii. Widoczność moim zdaniem lepsza niż w dużo mniejszym (obecnie również posiadanym) Hyundaiu I30 kombi. Miałem okazje jeździć Oplem Insignią i różnica jest ogromna. W Insygni nie widać praktycznie nic z tyłu, a widoczność w lusterkach jest bardzo ograniczona, tutaj wszystko widać jak na dłoni, nie zdarzyło mi się jeszcze żeby jakiś samochód znalazł się w martwej strefie lusterek. Co do...
~Orka
Alltrack 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 177KM 130kW
Siedzi się jak na krześle, nie można opuścić wystarczająco nisko fotela przez to górną krawędź szyby jest dość blisko linii oczu. Stojąc na światłach jako pierwszy muszę albo zatrzymać się 3m przed światłami albo pochylać. Mam 180cm. Widoczność w tył jest ok, szerokie tylne słupki oraz, w moim przypadku, połączenie ułożenia zagłówka pasażera oraz słupka B trochę ograniczają widoczność przy cofaniu. Czujniki parkowania badzo się przydają.
~Eres
Variant 1.8 TSI 160KM 118kW
Szerokie słupki trochę ograniczają widoczność do przodu. Duże lusterka boczne. Do tyłu zdecydowanie gorzej - bez czujników cofania i kamery zaliczyłbym już parę obcierek. Na szczęście kamera i czujniki są obecne. Ale w porównaniu z np. Insignią kombi (jeździłem) i tak jest rewelacyjnie. Dobre skrętne światła ksenonowe.
~megabraf
Variant 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 140KM 103kW
Jest ok choć mały minus za utrudnioną widoczność w prawo z miejsca kierowcy (przeszkadza zagłówek, szeroki słupek itp.). Muszę się wychylać, przeginać, aby na 100% sprawdzić czy coś nie jedzie z prawej strony. I ciągle mam wrażenie, że czegoś mogę nie zauważyć. Tu akurat jest słaba ergonomia.
~Robert
Variant 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 170KM 125kW
przedni słupek (pomiedzy szyba przednia a boczna) jest dos gruby i zaslania widok. Trzeba uwazac aby nie przeoczyc np roweru na skrzyzowaniu. Zagłówek pasażera tez zaslania pole widoku z prawej strony, bo zaglowek nie ma regulacji pochylenia tylko regulacje grubosc zaglowka... dziwny wynalazek
~Mr
Variant 2.0 TDI CR BlueMotion 177KM 130kW
Widoczność dobra w każdą stronę. Dodatkowo czujniki parkowania i kamera cofania ułatwiają manewry w ciasnych miejscach. Lusterko wewnętrzne oraz lewe automatycznie się ściemniają co zapobiega oślepianiu przez auta jadące za tobą. Dobrze działają światła długie w trybie automatycznym.
~Bonio89
Variant 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 140KM 103kW
Dla rodziny z jednym dzieckiem spoko tyle ze jak dla mnie troche za niskie gdy ma sie duzy fotelik bo ciężko dziecko do niego włożyć. Dla rodziny z 2 dzieci podobnie jak przy jednym dziecku z tym że samochód jest już wtedy 4 osobowy. Bo między dwoma fotelikami nie usiądzie nikt
~Ficek
Variant 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 140KM 103kW
Światła mijania słabe. Fiesta ma lepsze.Mam wrazenie ze za slabo doswietlona droga.Jak na kombi dobrze doswietlone cofani.Widocznosc z kabiny oki, słupki nie przeszkadzają, tylna szyba duza, lustetka tez.Duzym plusem dla mnie sa monochromatyczne lusterka wsteczne i boczne.
~Tt
Variant 1.4 TSI BlueMotion 160KM 118kW
Jestem przyzwyczajony do aut francuskich i w passacie jest zdecydowanie sztywniej, chociaż myślałem, że będzie gorzej. Na równych drogach wszystko ok., jednak po dłuższej jeździe na pofałdowanej nawierzchni czasem zatęsknię za francuzami.