Lista ocen Volkswagen Passat B7 (114) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 61 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~baka1408
Limousine 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 140KM 103kW
Samochód jest świetnie wyciszony. Zarówno w mieście, gdzie nie słyszymy specjalnie donośnych dźwięków innych silników, jak i na trasie, gdzie przy prędkościach rzędu 140 - 170 km/h szum powietrza jest na prawdę minimalny. Wiele samochodów tej klasy ma spore problemy z wyciszeniem (Kia Optima, Opel Insignia czy Toyota Avensis) i jazda powyżej 140 km/h staje się udręką. W przypadku Passata jest wręcz przeciwnie - cisza zachęca do szybszej jazdy...
~baka1408
Limousine 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 140KM 103kW
Podczas postoju, można zapomnieć, że silnik jest włączony. Podczas jazdy przy prędkościach autostradowych (do 180km/h, szybciej nie jeżdżę) słychać jedynie delikatny szum powietrza. Radio automatycznie zwiększa głośność wraz z prędkością, jest to jednak zupełnie nie potrzebne z uwagi na świetne wyciszenie wnętrza. I znów porównanie z Oplem Insygnią - chyba najbliższym konkurentem Passata. W Oplu już przy 150km/h szum powietrza jest dosyć...
~Orka
Alltrack 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 177KM 130kW
Wyciszenie jest moim zdaniem słabe. Ale wcześniej jeździłem Mercedesami W202 i W203 więc mogę nie być obiektywny. Szum wiatru przy prędkościach autostradowych jest bardzo wyraźny. Przez zestopniowanie skrzyni biegów przy 140km/h jest ponad 3100obr/min - to również nie wpływa pozytywnie na wrażenia akustyczne. Zawieszenie i szum opon przez powyższe w zasadzie nie słyszalne.
~keisim
Alltrack 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 170KM 125kW
Do 100km/h jest super. Silnik jest dosyć dobrze wyciszony, zwłaszcza przy korzystaniu z trybu \'D\' przekładni DSG (utrzymuje bardzo niskie obrotu). Kręcąc go wyżej (tryb \'S\'port) potrafi być głośny ale nie natarczywy). Gorzej robi się przy wyższych prędkościach - 140, 160 i wyżej... szum powietrza opływającego jest donośny. Mondziak IMHO jest tu zauważalnie cichszy.
~Darek
Limousine 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 140KM 103kW
Jestem bardzo wrażliwy na różne odgłosy i tu Passat trochę mnie zawiódł, jest poprawa i to wielka w porównaniu z B6 ale \"świerszcze\" dochodzące spod kierownicy są jak dla mnie słyszalne.Jak wcześniej pisałem samochodem jeździ żona a ja sporadycznie z niego korzystam więc może dlatego jestem bardziej uczulony na różne dźwięki. Zawieszenie i silnik fajnie zestrojony i wyciszony.
~raf
Variant 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 140KM 103kW
Wyciszenie to chyba największy atut Passata B7. Wziąłem wersję z dodatkowy wyciszonymi szybami bocznymi i przy prędkości do 160 km/h swobodnie rozmawiam przez zestaw głośnomówiący, słucham muzyki lub przemierzam trasę we względnej ciszy. Brak hałasu, bardzo dotkliwego np. w Avensis, powoduje, że po przejechaniu wielu kilometrów mam cały czas \"świeżą\" głowę.
~Serpico86
Variant 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 170KM 125kW
Cicho i przyjemnie ALE śodek trzeszczy... Niestety to bardzo psuje obraz porządnego auta. Jakość wnętrza niby miękka i przyjemna ale przy naciśnięciu deski wydobywają się trzaski i skrzypienia. To nie jest jednostkowy przypadek. Wieku użytkowników skarży się na skrzypienia. Auto nie jest powypadkowe.
~Jaro
Variant 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 140KM 103kW
bardzo dobrze wykonana praca fabryki, w pierwszym okresie użytkowania wrażenie ciszy absolutnej po porzednich dwóch skodach, teraz trochę się już oswoiłem, albo zrobiło się trochę głośniej - auto ma 106 tys km w dwa lata, choć wsiadając do innych samochodów dalej doceniam ciszę passata
~joszu
Limousine 1.8 TSI 160KM 118kW
Samochód bardzo dobrze wyciszony. Podczas jazdy do 120km/h w środku jest bardzo spokojnie. Jazda z prędkościami rzędu 170-180 km/h także nie należy do uciążliwych, silnik niesłyszalny, jedyne dźwięki to te od oporu toczenia i wiatru. Nawet wtedy podczas rozmowy nie trzeba podnosić głosu.
~Użytkownik auta
Variant 1.4 TSI BlueMotion 160KM 118kW
Nie jest to Mercedes, ale naprawdę jest bardzo dobrze. Podwójne uszczelki drzwi, dość grube szyby i opływowa karoseria powodują minimalne szumy w środku. Głośniej zaczyna robić się powyżej 160 km/h, ale z takimi prędkościami jeździmy przecież rzadko.