Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B8 Limousine

Suytan, 5 lat temu
Silnik 1.8 TSI BlueMotion Technology 180KM 132kW
Rok produkcji 2016
Przebieg: 1 000 tys. km
Volkswagen Passat B8 Limousine 1.8 TSI BlueMotion Technology 180KM 132kW 2014-2018 - Oceń swoje auto
Silnik : Oszczędny i dynamiczny.
Przeniesienie napędu : Skrzynia wymiata. Nie chcę już manuala...
Przebieg 54.000 km. Ogólne wrażenia na razie bardzo pozytywne. Komfortowy, ładny (wiem, kwestia gustu), na razie bezawaryjny, potrafi dać sporo frajdy z jazdy.
Dynamiczny i oszczędny. Trzyma komfortowe i niskie obroty kiedy jedziesz spokojnie, ale spore rezerwy mocy są dostępne na każde żądanie.
Długo opierałem się automatom, aż w końcu pojeździłem w pracy B7 z DSG i się przekonałem. Dzisiaj nie żałuję - ta skrzynia spełnia wszystkie moje oczekiwania, jest bardzo dynamiczna, płynna i świetnie "odczytuje" intencje kierowcy. W połączeniu z wyborem tryby jazdy - idealnie. Jedyna obawa - trwałość, nie zmienia się w niej oleju i to mnie niepokoi.
Precyzyjny i wygodny. W trybie "sport" wspomaganie się usztywnia i daje lepszy odbiór kierowcy.
Generalnie ok. Drobna wada lakiernicza wykryta jeszcze w salonie (minimalne złuszczenie lakieru na łączeniu tylnego zderzaka z błotnikiem). Spasowanie jak dla mnie w porządku, choć pedanci doszukają się mikrometrowych różnic. Lakier wydaje się solidny - na razie mam jeden odprysk na drzwiach od kamienia czy czegoś w tym stylu. Chromowane listwy na dole drzwi mają tendencję do brudzenia się, ciężko je doczyścić.
Duże wygodne lusterka, ale przy parkowaniu tyłem widoczność średnia. Nie mam kamery cofania (nie konfigurowałem auta, kupiłem z placu) i to jest jedyny element wyposażenia jakiego mi brakuje.
Wszystko na miejscu i pod ręką. Obsługa prosta i intuicyjna. Sporo miejsca, wygodnie. Podłokietnik mógłby być troszkę dłuższy.
Klima bardzo sprawna, spory zakres regulacji. Zimą nagrzewa się szybko. Fajna jest podgrzewana przednia szyba - zimą praktycznie jej nie skrobię.
Jak dla mnie dużo miejsca w obu rzędach. Wiadomo, że z tyłu przegrywa z Superbem czy modelami klasy wyższej w markach premium, ale nie ma na co narzekać. Duży bagażnik, przykładowo bez problemu przewiozłem 5 dwumetrowych regałów z ikei (oczywiście przy złożonych siedzeniach tylnych).
Ogólnie ok, chociaż zawieszenie dość głośne na wybojach. Silnik do ok. 3 tys. obrotów cichy, a przy wyższych też nie zabija dźwiękiem. Szumy z ogumienia i karoserii jak dla mnie w pełni akceptowalne.
Auto z pewnością drogie w zakupie. Serwis: do tej pory dwa razy, pierwszy ok. 850 zł, drugi już 1700 zł (ale zrobiłem jak przy 60 tys. - wszystkie filtry i świece).
Długo można o tym dyskutować. Auto z pewnością jest drogie w zakupie, w serwisie raczej normalne ceny. Kiedy jednak spojrzy się na konkurencję (Mondeo, Insignia, Mazda 6 itp.) to wcale nie jest tak drogo - samochody generalnie drożeją i chyba trzeba się do tego przyzwyczaić. Relacja cena/jakość w mojej ocenie korzystna - patrząc na to co oferują Mercedes, BMW i Audi w dzisiejszych czasach (wcale nie szałowe materiały, awaryjność nawet większa niż w "plebejskich" markach), to uważam, że to dobrze wydane pieniądze.
Nie działa mi zapalniczka... zapomniałem powiedzieć na serwisie. Pierdoła. Czasami nie działa Easy Open - na serwisie powiedzieli, że wszystko ok. Nie wiem, może nie umiem machać nogą :D I tak prawie nie używam. Poza tym (odpukać) nic się nie dzieje.
Na razie absolutnie nic.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 TSI BlueMotion Technology 180KM 132kW [l/100km]

6,6
5,8