Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B8 Variant

Ihu, 9 lat temu
Silnik 2.0 TDI 150KM 110kW
Rok produkcji 2014
Volkswagen Passat B8 Variant 2.0 TDI 150KM 110kW 2014-2015 - Oceń swoje auto
Auto w każdym calu bardzo dobre i tego oczekiwałem . Poprzednio jeździłem B7 i dlatego w dalszych opisach porównuję auto do poprzedniej generacji - mam nadzieję , że dla tych co jeżdżą B7 iB6 będą to cenne uwagi. W każdym razie wszystko jest lepsze i tak miało być .
Silnik bardzo oszczędny i jak na 150KM super dynamiczny i cichy ( niestety na 190KM nie mogłem czekać - myślę że byłby idealny do tego paska - auto 150KM odbierałem w grudniu , mocniejszego jeszcze bym nie miał )
DSG dużo lepiej zestrojona niż w B7 - ogólnie silnik i skrzynia o wiele lepiej współpracują ze sobą niż w B7 choć tam naprawdę było nieźle ( spalanie niższe ca 0,5l niż w poprzedniku a parametry lepsze) . Przy 2tyś obr/min ok. 130km/h - cisza i małe spalanie
Auto świetnie się prowadzi , ale w charakterystyce nie widzę zbyt dużej różnicy między poprzednikiem ( posiadam jeszcze Golfa i generalnie bardziej pasuje mi zawieszenie u mniejszego brata - bardziej sprężyste i miękkie - ale może to moje subiektywne odczucie ) dla mnie Passat jest o 10-20 % za twardy - ( to nie wina kół ma felgi 17" )
Bardzo cichy samochód , wygodny - ogólnie poczucie komfortu jest na wysokim poziomie ( bardzo dobre wykończenie + wyposażenie highline + sporo dodatków - powodują , że samochodem naprawdę jeździ się przyjemnie )
Ja w VW wszystko jak należy czyli bardzo dobrze
Brak uwag - wszystko ok
Jak w Passacie - wystarczająco . Z tyłu miejsca zdecydowanie czuć , że przestrzeni jest więcej niż w poprzedniku .
Tak jak wcześniej pisałem - bardzo cichy samochód - szczególnie czuję się to przy prędkościach 160-200 km/h ( przy mniejszych prędkościach większość samochodów z tego segmentu jest ok. )
Ekonomiczność super - koszy utrzymanie ? zobaczymy przy B7 było ok.
Jak to Zachar powiedział nie żal żadnej wydanej złotówki - tak właśnie jest
18 tyś - no to jeszcze nic się nie działo
brak